Už nusikaltimus internetinėje erdvėje gresia baudžiamoji atsakomybė

Publikuota: 2014 m. birželio 9 d. pirmadienis

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. EFHR jau kelerius metus vykdo kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete, kurios tikslas yra sugriauti įsigalėjusią nuomonę, kad žmonės, kurie virtualiojoje erdvėje įžeidžia kitų orumą, yra nebaudžiami. Džiaugiamės, kad teisėsauga vis aktyviau įsitraukia į kovą su nusikaltimais internete.

Geru pavyzdžiu yra programišiaus, 2010 m. sunaikinusio Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos internetinį puslapį, byla.

20-metis kaunietis buvo nuteistas pagal LR Baudžiamojo kodekso 196 str. 1 dalį ir pripažintas kaltu dėl neteisėto poveikio elektroniniams duomenims. Programišius neneigė, kad sunaikino mokyklos interneto puslapį. Teismo nuosprendžiu jis turės dirbti viešuosius darbus (50 val.) bei atlyginti turtinę žalą (10 tūkst. LT).

EFHR džiaugiasi, kad vis dažniau pavyksta nustatyti internetinių nusikaltėlių tapatybę. Tai suteikia viltį, kad EFHR kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete bus efektyvesnė. Iki šiol EFHR pastangomis diskriminuojančių komentarų autoriams buvo skirtos 35 bausmės. Tokių bylų laimėjimai įrodo, kad nusikalstamoji veika internete negali likti nebaudžiama.

EFHR ragina visus, pastebėjusius diskriminuojančius komentarus bei darbo skelbimus internete, susiekti su EFHR. Kviečiame bendradarbiauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tėvų atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų elgesį internete

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. skaityti »

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »