Už nusikaltimus internetinėje erdvėje gresia baudžiamoji atsakomybė

Publikuota: 2014 m. birželio 9 d. pirmadienis

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. EFHR jau kelerius metus vykdo kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete, kurios tikslas yra sugriauti įsigalėjusią nuomonę, kad žmonės, kurie virtualiojoje erdvėje įžeidžia kitų orumą, yra nebaudžiami. Džiaugiamės, kad teisėsauga vis aktyviau įsitraukia į kovą su nusikaltimais internete.

Geru pavyzdžiu yra programišiaus, 2010 m. sunaikinusio Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos internetinį puslapį, byla.

20-metis kaunietis buvo nuteistas pagal LR Baudžiamojo kodekso 196 str. 1 dalį ir pripažintas kaltu dėl neteisėto poveikio elektroniniams duomenims. Programišius neneigė, kad sunaikino mokyklos interneto puslapį. Teismo nuosprendžiu jis turės dirbti viešuosius darbus (50 val.) bei atlyginti turtinę žalą (10 tūkst. LT).

EFHR džiaugiasi, kad vis dažniau pavyksta nustatyti internetinių nusikaltėlių tapatybę. Tai suteikia viltį, kad EFHR kampaniją prieš diskriminuojančius komentarus internete bus efektyvesnė. Iki šiol EFHR pastangomis diskriminuojančių komentarų autoriams buvo skirtos 35 bausmės. Tokių bylų laimėjimai įrodo, kad nusikalstamoji veika internete negali likti nebaudžiama.

EFHR ragina visus, pastebėjusius diskriminuojančius komentarus bei darbo skelbimus internete, susiekti su EFHR. Kviečiame bendradarbiauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tėvų atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų elgesį internete

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. skaityti »

„Facebook“ visus perves į formatą „Kronika“

Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ gali rudenį visus asmeninius vartotojų profilius pervesti į formatą „Kronika“. skaityti »

Ketvirtadienį sutriko „Twitter“ ir „Google Talk“ darbas

Ketvirtadienio vakarą sutriko socialinio tinklo „Twitter“ ir pokalbių svetainės „Google Talk“ darbas. skaityti »

„Google“ logotipu pagerbė pilotės Amelios Earhart gimimo dieną

Interneto bendrovė „Google“ šventiniu logotipu paminėjo 115-ąjį vienos iš pirmųjų moterų piločių Amelios Earhart gimimo dieną. skaityti »

„Anonymous“ nusprendė palaikyti gamtos saugotojus

Prieš keletą savaičių tarptautinė organizacija „Greenpeace“ paskelbė apie asmenų, palaikančių Arkties gamtos apsaugą ir pasisakančių prieš naftos gavybos įmonių steigimą minėtame regione, parašų rinkimą. skaityti »

„YouTube“ leis maskuoti žmonių veidus

„YouTube“ pristatė žmogaus veido maskavimo vaizdo įrašuose instrumentą. skaityti »

„Skype“ ištaisė žinučių adresavimo klaidą

„Skype“ išleido atnaujinimą, kuris šalina tekstinių pranešimų adresavimo klaidą. skaityti »

„Skype“ supainiojo žinučių adresatus

„Skype“ vartotojai techninės pagalbos forumuose pasiskundė, kad internetinės telefonijos paslaugų teikėja supainiojo asmeninių žinučių adresatus. skaityti »

Unikali apklausa Europoje: vaikai retai sulaukia pagalbos internete

Esamos skundų pateikimo priemonės neveikia – tik vienas iš dešimties (13 proc.) Europos vaikų, kurie buvo sutrikdyti ar nuliūdinti internete, apie tai pranešė naudodamiesi internete esančiais mechanizmais. Lietuvoje šiuos įrankius naudoja tik 9 proc. vaikų. skaityti »

56 bibliotekų svetainės pritaikytos neįgaliesiems

Bibliotekos, vienos pirmųjų šalies viešųjų įstaigų, užsimojusių mažinti neįgaliųjų skaitmeninę atskirtį, intensyviai modernizuoja savo interneto svetaines. Specialiesiems lankytojų poreikiams pritaikytos 56 bibliotekų svetainės. Jose gali naršyti tiek regos negalią turintys gyventojai, tiek besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais. skaityti »

Amžius ir gyvenamoji vieta lemia interneto naudotojų įpročius

Įvairių amžiaus grupių ir gyvenamųjų vietovių gyventojų naršymo internete įpročiai skiriasi – vyresnio amžiaus žmonės yra dažniausi svečiai naujienų portaluose, vidutinio amžiaus žmonės daugiausia naršo verslo reikalais, o vaikai dažniausiai žaidžia ir mokosi. skaityti »