Už prieigą prie interneto svetainėse skelbiamo autoriaus teises pažeidžiančio turinio gali būti atsakingas interneto paslaugų tiekėjas

Publikuota: 2014 m. kovo 28 d. penktadienis

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl interneto paslaugų tiekėjų pareigų, suteikiant vartotojams prieigą prie autorių ir gretutines teises pažeidžiančių interneto svetainių. Nuspręsta, kad teismas turi teisę įpareigoti interneto paslaugų tiekėjus blokuoti prieigą prie tokių svetainių, jei: toks draudimas nepagrįstai nesuvaržo vartotojų galimybės gauti teisėtą informaciją ir tokios priemonės užkerta kelią arba apsunkina vartotojams pasiekti pažeidžiančias svetaines.

 „Teisingumo teismo sprendimas galų gale iš mirties taško pajudino intelektinių teisių gynimą interneto erdvėje. Iki šiol kiekvienoje ES šalyje tai buvo sprendžiama skirtingai, o Lietuvoje kildavo klausimų, ar toks svetainių blokavimas yra teisėtas. Nuo šiol autoriai galės kreiptis į teismą prašydami apriboti prieigą prie jų teises pažeidžiančių svetainių“, – situaciją komentavo AAA Law advokatas ir partneris A. Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, su interneto svetainėmis, talpinančiomis autorių ir gretutines teise pažeidžiantį turinį, efektyviai galėjome kovoti tik tuo atveju, jei jos veiklą vykdo Lietuvoje. Nuo šiol autorių teisių gynėjai gali imtis ir kitų priemonių – reikalauti, kad interneto tiekėjai blokuotų be autorių sutikimo publikuojamą turinį. Anot advokato, tokių pačių priemonių bus galima imtis ir prieš  nelegalių azartinių lošimų, pornografijos ar kitokį nelegalų turinį turinčias svetaines.

Minimas teismo sprendimas buvo priimtas, kuomet tarp dviejų filmų gamyba užsiimančių įmonių – Constantin Film ir Wega – ir interneto prieigos teikėjos UPC Telekabel Wien kilo konfliktas dėl filmų platinimo. Šios filmus gaminančios bendrovės nustatė, kad vienoje interneto svetainėje be jų sutikimo siūloma atsisiųsti tam tikrus jų pagamintus filmus arba juos žiūrėti srautinio siuntimosi būdu. Minėtos įmonės paprašė už laikinųjų apsaugos priemonių taikymą atsakingo teisėjo priimti nutartį, kuria interneto prieigos teikėja būtų įpareigota blokuoti savo klientams prieigą prie nagrinėjamos interneto svetainės, nes šioje svetainėje be jų sutikimo padaromi viešai prieinami kinematografijos kūriniai, į kuriuos jos turi teisių, gretutinių autorių teisėms.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Teismas nusprendė, kad paskelbęs nuorodą į kūrinį netampi „piratu“

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl internetinės nuorodos, suteikiančios prieigą prie saugomų kūrinių, naudojimo. skaityti »

Per tris mėnesius „Google+“ auditorija padidėjo 150 mln. vartotojų

Socialinio tinklo „Google+“ vartotojų skaičius jau išaugo iki 400 mln. žmonių, savo puslapyje pranešė korporacijos „Google“ viceprezidentas Vicas Gundotra. skaityti »

„Facebook“ pradėjo pardavinėti reklamą realiojo laiko režimu

Socialinis tinklas „Facebook“ rugsėjo 13 dieną paleido reklaminę platformą „Facebook Ad Exchange“ (FBX), reklamdaviams leidžiančią pirkti skelbimus realiuoju laiku. skaityti »

Po „iPhone 5“ pristatymo „Facebook“ akcijos pabrango 7,7 proc.

„Facebook“ akcijų vertė biržoje „Nasdaq“ pakilo 7,7 proc., kai kompanija „Apple“ pristatė naujos kartos išmanųjį telefoną „iPhone 5“, kuris integruotas su didžiausiu pasaulyje socialiniu tinklu. skaityti »

Sudarius galimybes duoti įgaliojimus elektroniniu būdu, bus atsisakyta reikalavimo juos tvirtinti

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo sudaryti galimybes įgaliojimus duoti elektroniniu būdu. Tai užtikrins didesnį saugumą, pagreitins, atpigins ir supaprastins įgaliojimų suteikimą. Kartu atkris poreikis reikalauti įgaliojimų patvirtinimo tais atvejais, kai įstatyme nėra įtvirtintas privalomas notarinis ar jam prilygintas įgaliojimų patvirtinimas. skaityti »

Jimmy Walesas grasina šifruoti visą „Wikipedia“ srautą su Didžiąja Britanija

Interneto enciklopedijos „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas pažadėjo visą duomenų srautą su vartotojais iš Didžiosios Britanijos šifruoti, jei bus priimtas „Communications Data Bill“ įstatymas, leidžiantis sekti vartotojus internete. skaityti »

Atleido dėl „Facebook“? Įmanoma kompensacija

Švedijoje visiems, kurie buvo atleisti dėl įrašų socialiniame tinkle „Facebook“ ar tinklaraštyje, teismas priteisė kompensaciją. skaityti »

„Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją

Kompanija „Google“ gavo įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologijos patentą. Teigiama, kad ją taikant bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria anksčiau nebuvo indeksuoti. skaityti »

Kaimų ir mažų miestelių vairuotojai atranda draudimą internetu

Šiemet gerokai padaugėjo internetu besidraudžiančių žmonių, gyvenančių kaime ar mažame miestelyje. skaityti »

„Amazon AppStore“ – jau Europoje!

Bendrovės „Amazon“ atstovai pranešė, kad „Amazon AppStore“, itin populiari Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijoje, nuo šiol prieinama ir Europos šalių naudotojams. skaityti »

Rytojaus technologijos: pinigų „darymas“ per internetą

Šiame straipsnyje pateikiame Rory Cellan–Jones, BBC technologijų korespondento ir apžvalgininko įžvalgas apie vis didesnes internetinės komercijos galimybes. „Sukurk ir jie ateis,” – taip skamba esminis jaunųjų internetinių verslų principas. skaityti »