Vaikai galės naudotis „Facebook“ prižiūrimi tėvų

Publikuota: 2012 m. birželio 4 d. pirmadienis

„Facebook“ kuria technologiją, kuri leistų vaikams iki 13 metų bendrauti socialiniame tinkle prižiūrimiems tėvų, praneša „The Wall Street Journal“.

Leisdama prisijungti vaikams iki 13 metų „Facebook“ administracija ne tik gautų naują vartotojų kategoriją bei padidintų savo pajamas, bet ir vėl pradėtų ginčus dėl privatumo.

Leidinio duomenimis, testuojama technologija leistų tėvams nuspręsti, su kuo jų vaikai gali draugauti ir kokiomis programėlėmis gali naudotis.

Be to, „The Wall Street Journal“ atkreipė dėmesį, kad „Facebook“ dažnai kuria technologijas, kurios niekada nepasirodo po uždaro testavimo. Todėl kol kas neaišku,  ar naujoji technologija mus apskritai pasieks.

Socialinio tinklo atvėrimas vaikams iki 13 metų leistų „Facebook“ išeiti į greitai augančią tiesioginių žaidimų vaikams rinką, kurioje šiuo metu dominuoja bendrovių „Apple“ ir „Google“ mobiliosios platformos, rašo WSJ. Be to, leidinio duomenimis, socialinis tinklas jau apsvarstė galimybę įsileisti į svetainę vaikus iki 13 metų su aibe vaikiškų pramogų srityje dirbančių bendrovių, tarp kurių – ir „Walt Disney“.

Tačiau bet kokie bandymai leisti vaikams iki 13 metų naudotis socialiniu tinklu nepraslys pro akis tam tikroms institucijoms, kurios jau dabar susirūpinusios tuo, kaip „Facebook“ gina vartotojų konfidencialumą. Socialinio tinklo atstovai pabrėžia, kad vaikai, nepaisant draudimų, ir dabar naudojasi socialiniu tinklu nuslėpdami savo amžių.

Kaip rodo 2011-ųjų lapkritį žurnale „First Monday“ publikuotas tyrimas, JAV jaunesnių nei 13 metų vaikų tėvai ne tik žino apie savo vaikų „Facebook“ puslapius, bet ir patys padeda juos sukurti.

Tyrėjai apklausė daugiau nei tūkstantį JAV tėvų, auginančių 10–14 metų vaikus. Pusė jų žinojo apie savo atžalų „Facebook“ puslapį. Tarp dešimtmečių tėvų tai žinojo kas penktas, tarp vienuolikmečių tėvų – kas trečias, tarp dvylikamečių – daugiau nei pusė, tarp trylikamečių – beveik 70 proc., tarp keturiolikmečių – daugiau nei 75 proc.

Šiuo metu socialinis tinklas „Facebook“ yra didžiausias pasaulyje, jo vartotojų yra daugiau nei 900 mln.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Lietuviai pagal naudojimąsi e. valdžios paslaugomis – 8-oje vietoje ES

Skaitmeninių viešųjų paslaugų srityje Lietuva yra 16 iš 28 ES valstybių, rodo Europos Komisijos kasmet sudaromas Skaitmeninės visuomenės indeksas DESI. skaityti »

„Google“ palankesnė mobiliesiems telefonams

Nuo šiol „Google“ atsižvelgs į tai, kiek interneto svetainė pritaikyta stebėti per planšetinį kompiuterį ir mobilųjį telefoną. skaityti »

Lietuva gali didžiuotis sparčiai plėtojamu ir greitu šviesolaidiniu internetu

Praėjusių metų pabaigoje 39-iose Europos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad Lietuva yra nepralenkiama pagal šviesolaidinio interneto plėtrą. 2014 metais šio interneto naudotojų skaičius mūsų valstybėje padidėjo beveik 3 procentiniais punktais ir pasiekė 34,6 proc. skaityti »

Nenori būti įžeistas – pirk domeną .SUCKS

Domeną .SUCKS vienas pirmųjų įsigijo aktorius Kevinas Spacey‘is siekdamas apsaugoti savo vardą. skaityti »

Tėvų atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų elgesį internete

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. skaityti »

Įvertintos Lietuvos savivaldybių e. demokratijos paslaugos

Įvertinus visų Lietuvos savivaldybių sukurtus e. demokratijos sprendimus paaiškėjo, kad kokybiškiausiai jie įdiegti Šiauliuose, kurių sukurtas priemones, leidžiančias gyventojams elektroniniu būdu dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose, ekspertai įvertino 10,4 balo iš 20 galimų. skaityti »

Ar interneto piratai yra baudžiami Lietuvoje?

Internetinis piratavimas yra pripažįstamas nusikaltimu Lietuvoje, už jį numatyta ne tik civilinė, administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė, už kurią gali būti paskirta net iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. skaityti »

Per metus elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2 128 žmonės

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės. skaityti »

Prasidės elektroninė registracija į sostinės darželius

Savivaldybė primena, kad elektroninė registracija į darželius (planuojantiems vaikus leisti į darželį 2015 metais), prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto. skaityti »

Teismai pristato virtualią teismo posėdžių salę

Kaip vyksta teismo posėdžiai, kas juose dalyvauja, kokias teises bei pareigas turi teismo proceso dalyviai – visa tai galima sužinoti apsilankius virtualioje teismo posėdžių salėje. Į ją patekti galima bet kuriame kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone suvedus adresą: sale.teismai.lt. skaityti »