Vaizdo žaidimu siekiama pakeisti stereotipus apie arabų šalių gyventojus

Publikuota: 2011 m. liepos 15 d. penktadienis

Šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado naujas žaidimas „Happy Oasis“, kuriame pagrindiniai veikėjai arabų pasaulio super herojai bandys parodyti, kad ne visi arabų šalių gyventojai yra ekstremistinių pažiūrų.

Šio projekto sumanytojas Suleiman Bakhit tikisi, kad šis žaidimas padės sukurti teigiamus ir sektinus pavydžius tiems vaikams, kurie mano, jog arabų šalių gyventojai yra teroristai ar ekstremistinių pažiūrų.

Iš Jordanijos kilęs žaidimo idėjos autorius S. Bakhit studijavo JAV Minesotos universitete, kai įvyko Rugsėjo 11-osios tragedija. Tada dar studentą jį sumušė už tai, kad jis buvo arabų kilmės. Tačiau vietoj keršto „Happy Oasis“ įkūrėjas nusprendė įgyvendinti edukacinę kampaniją.

S. Bakhit mokyklose vaikams ir jaunimui skaitė arabų pasakas ir paskaitas, kuriose bandė įrodyti, kad ne visi arabų pasaulio atstovai yra teroristai ir ekstremistai.

„Vienoje mokykloje vaikas paklausė, ar mes turime kokį ypatingą herojų. Aš supratau, kad mes jo neturime. Todėl sukūriau savo komiksų knygelę, kurioje pristačiau teigiamus arabų pasaulio pavyzdžius – Džeimsą Bondą primenančią arabų kilmės agentę ir Jordanijos specialųjį agentą, kovojantį su ekstremistais“, – pasakojo S. Bakhit.

Pardavęs per 300 tūkstančių žaidimo kopijų, autorius suprato, kad komiksų knygelėje esančią žinutę galima perduoti ir internetu – per socialinius tinklus bei žaidimų portalus.

„Norėjau sukurti tokius herojus, kurie būtų artimi vaikams, kuriuos aš savo žinute noriu pasiekti, todėl aš prašiau jų pateikti savo idėjas“, – teigė „Happy Oasis“ idėjos autorius.

Taigi, pirmajam žaidimui buvo sukurtas draugiškas ir stereotipus apie arabų pasaulį griaunantis herojus Element 0, kuris sulaukė didžiulių simpatijų. Na, o per pirmąją savaitę žaidimas sulaukė daugiau nei 50 tūkst. gerbėjų ir žaidėjų.

 

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas. skaityti »

„Google“ paieška 2015: kas rūpėjo lietuviams

Kompanija „Google“ paskelbė kasmetinius 15-uosius metinius paieškų ir vaizdo klipų peržiūrų svetainėje „Youtube“ rezultatus – žvilgsnį į 2015-uosius viso pasaulio internautų akimis. Tai unikali pagrindinių metų įvykių ir karščiausių tendencijų perspektyva, į kurią įtrauktos ir Lietuvoje atliktos paieškos. skaityti »

Kviečiame naudotis lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“

Informuojame, kad 2016 m. Nacionalinė biblioteka prenumeruoja lietuvišką teisinės informacijos duomenų bazę Infolex. skaityti »

Kokie interneto ir mobiliojo ryšio pokyčiai laukia 2016-aisiais?

Europos Komisijos sprendimu 2016 m. atpigs tarptinklinio ryšio tarifai. skaityti »

Internetinė televizija dažniausiai žiūrima per mobiliuosius įrenginius

Mokamas interneto televizijos turinys labiausiai žiūrimas per mobiliuosius įrenginius. Tokia išvada buvo pristatyta Las Vegase vykusioje parodoje CES. skaityti »

Baltarusija plėtos šalies turizmą per internetą

Baltarusijos nacionalinė turizmo agentūra 2016 m. kovo mėnesį planuoja atidaryti interneto svetainę, kurioje būtų galima užsisakyti turizmo paslaugų. skaityti »

Baltarusiai galės stebėti savo kreditų istoriją per internetą

Baltarusijos banko „Belgazprombank“ klientai pirmieji išbandys galimybę per internetą analizuoti savo kreditų istoriją. skaityti »

Gyventojai internetu galės sužinoti, koks teisėjas nagrinėja jų bylą

Interneto svetainėje www.teismai.lt pradeda veikti bylų skirstymo protokolų paieškos sistema, kurioje visuomenė nuo šiol galės sužinoti, kokiam teisėjui yra paskirta nagrinėti jų byla, susipažinti su bylų skyrimo tvarka. skaityti »

VDU Kompiuterinės lingvistikos centras visuomenei atvėrė CLARIN-LT svetainę

Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras akademinei bendruomenei ir Lietuvos visuomenei atvėrė trijų universitetų nacionalinio kalbos technologijų konsorciumo CLARIN-LT svetainę (www.clarin-lt.lt). skaityti »

Sėkmingiausiai dirbęs 2015 metų milijardierius – „Amazon.com“ įkūrėjas

2015 m. geriausiai didinti savo turtą sekėsi elektroninės komercijos srities atstovams. skaityti »