Vaizdo žaidimu siekiama pakeisti stereotipus apie arabų šalių gyventojus

Publikuota: 2011 m. liepos 15 d. penktadienis

Šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado naujas žaidimas „Happy Oasis“, kuriame pagrindiniai veikėjai arabų pasaulio super herojai bandys parodyti, kad ne visi arabų šalių gyventojai yra ekstremistinių pažiūrų.

Šio projekto sumanytojas Suleiman Bakhit tikisi, kad šis žaidimas padės sukurti teigiamus ir sektinus pavydžius tiems vaikams, kurie mano, jog arabų šalių gyventojai yra teroristai ar ekstremistinių pažiūrų.

Iš Jordanijos kilęs žaidimo idėjos autorius S. Bakhit studijavo JAV Minesotos universitete, kai įvyko Rugsėjo 11-osios tragedija. Tada dar studentą jį sumušė už tai, kad jis buvo arabų kilmės. Tačiau vietoj keršto „Happy Oasis“ įkūrėjas nusprendė įgyvendinti edukacinę kampaniją.

S. Bakhit mokyklose vaikams ir jaunimui skaitė arabų pasakas ir paskaitas, kuriose bandė įrodyti, kad ne visi arabų pasaulio atstovai yra teroristai ir ekstremistai.

„Vienoje mokykloje vaikas paklausė, ar mes turime kokį ypatingą herojų. Aš supratau, kad mes jo neturime. Todėl sukūriau savo komiksų knygelę, kurioje pristačiau teigiamus arabų pasaulio pavyzdžius – Džeimsą Bondą primenančią arabų kilmės agentę ir Jordanijos specialųjį agentą, kovojantį su ekstremistais“, – pasakojo S. Bakhit.

Pardavęs per 300 tūkstančių žaidimo kopijų, autorius suprato, kad komiksų knygelėje esančią žinutę galima perduoti ir internetu – per socialinius tinklus bei žaidimų portalus.

„Norėjau sukurti tokius herojus, kurie būtų artimi vaikams, kuriuos aš savo žinute noriu pasiekti, todėl aš prašiau jų pateikti savo idėjas“, – teigė „Happy Oasis“ idėjos autorius.

Taigi, pirmajam žaidimui buvo sukurtas draugiškas ir stereotipus apie arabų pasaulį griaunantis herojus Element 0, kuris sulaukė didžiulių simpatijų. Na, o per pirmąją savaitę žaidimas sulaukė daugiau nei 50 tūkst. gerbėjų ir žaidėjų.

 

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »