Vaizdo žaidimu siekiama pakeisti stereotipus apie arabų šalių gyventojus

Publikuota: 2011 m. liepos 15 d. penktadienis

Šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado naujas žaidimas „Happy Oasis“, kuriame pagrindiniai veikėjai arabų pasaulio super herojai bandys parodyti, kad ne visi arabų šalių gyventojai yra ekstremistinių pažiūrų.

Šio projekto sumanytojas Suleiman Bakhit tikisi, kad šis žaidimas padės sukurti teigiamus ir sektinus pavydžius tiems vaikams, kurie mano, jog arabų šalių gyventojai yra teroristai ar ekstremistinių pažiūrų.

Iš Jordanijos kilęs žaidimo idėjos autorius S. Bakhit studijavo JAV Minesotos universitete, kai įvyko Rugsėjo 11-osios tragedija. Tada dar studentą jį sumušė už tai, kad jis buvo arabų kilmės. Tačiau vietoj keršto „Happy Oasis“ įkūrėjas nusprendė įgyvendinti edukacinę kampaniją.

S. Bakhit mokyklose vaikams ir jaunimui skaitė arabų pasakas ir paskaitas, kuriose bandė įrodyti, kad ne visi arabų pasaulio atstovai yra teroristai ir ekstremistai.

„Vienoje mokykloje vaikas paklausė, ar mes turime kokį ypatingą herojų. Aš supratau, kad mes jo neturime. Todėl sukūriau savo komiksų knygelę, kurioje pristačiau teigiamus arabų pasaulio pavyzdžius – Džeimsą Bondą primenančią arabų kilmės agentę ir Jordanijos specialųjį agentą, kovojantį su ekstremistais“, – pasakojo S. Bakhit.

Pardavęs per 300 tūkstančių žaidimo kopijų, autorius suprato, kad komiksų knygelėje esančią žinutę galima perduoti ir internetu – per socialinius tinklus bei žaidimų portalus.

„Norėjau sukurti tokius herojus, kurie būtų artimi vaikams, kuriuos aš savo žinute noriu pasiekti, todėl aš prašiau jų pateikti savo idėjas“, – teigė „Happy Oasis“ idėjos autorius.

Taigi, pirmajam žaidimui buvo sukurtas draugiškas ir stereotipus apie arabų pasaulį griaunantis herojus Element 0, kuris sulaukė didžiulių simpatijų. Na, o per pirmąją savaitę žaidimas sulaukė daugiau nei 50 tūkst. gerbėjų ir žaidėjų.

 

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Prognozuojamas aktyvesnis „Hotmail“ ir „Skydrive“ naudojimas Lietuvoje

Vilniuje programinės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatė interneto produktų plėtojimo strategiją. skaityti »

„Vikipedijos“ įkūrėjas Jimmy Wales‘as atvyksta į „LOGIN 2012“

Gegužės 31-birželio 1 d. vyksiančios progreso konferencijos „LOGIN 2012“ organizatoriai visus interneto kultūros ir technologijų gerbėjus pradžiugins ypatingu svečiu. skaityti »

„Samsung“ atrinks tinklaraštininkus rašyti apie Londono olimpiadą

Kompanija „Samsung“ paskelbė konkursą – bus atrinkta 100 tinklaraštininkų rašyti apie 2012 m. Londono vasaros olimpiadą. skaityti »

Naujas milžiniškas „Vikipedijos“ projektas

Visam pasauliui atvira mokslinių duomenų bazė – naujojo „Vikipedijos“ kūrėjų projekto tikslas. skaityti »

Loveit.lt – naujas lietuviškas socialinis tinklas

Paskutinę kovo savaitę dienos šviesą išvydo nauja lietuviška socialinės medijos svetainė Loveit. skaityti »

Elektroninė prekyba Lietuvoje vis dar niša nuosavam verslui

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, elektroninė prekyba nuo 2006–ųjų iki 2011 metų padidėjo keturis kartus. skaityti »

Startavo aplinkosaugos leidimų informacinė sistema

Fiziniai ir juridiniai asmenys su aplinkosauga susijusius leidimus jau nuo š. m. kovo 30 d. gali užsisakyti naudodamiesi Aplinkosaugos leidimų informacine sistema (ALIS): http://alis.am.lt. skaityti »

Duris atveria socialinis rankdarbių portalas

Veiklą pradeda nauja rankų darbo gaminių svetainė www.crafts–world.com (UAB „Crafts“, kas išvertus iš anglų kalbos reiškia „Rankdarbiai“). skaityti »

KTU informatikos studentų sukurtas žaidimas pripažintas geriausiu

Geriausių 2011 m. lietuviškų žaidimų rinkimuose nugalėjo KTU Informatikos fakulteto studentų sukurtas strateginis žaidimas naršyklei „Nebula 44“. skaityti »

Lietuviai Europos politikos naujienas dažniau sužino tinklaraščiuose

Lietuvos gyventojai dažniau negu statistiniai europiečiai, ieškodami informacijos internete apie Europos politikos reikalus, pasitelkia socialinę žiniasklaidą, bet rečiau naudojasi oficialių institucijų svetainėmis ir informaciniais portalais. skaityti »