Vokietija: „like“ mygtukas neteisėtas!

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 22 d. pirmadienis

Mygtukas „like“, suteikiantis galimybę „Facebook“ naudotojams pasidalyti turiniu neprisijungus prie savo paskyros socialiniame tinkle, pažeidžia Vokietijos įstatymus. Tai pareiškė Nepriklausomo privatumo apsaugos centro vadovas Thilo Weichert.

T. Weichert pareiškė, jog kuomet tinklalapyje yra mygtukas „like“, duomenys apie lankytojus, jų „elgesį“ internete bei sesijos laiką perduodami į JAV serverius. Ir tai daroma net tada, kai naudotojas neužsiregistravęs socialiniame tinkle „Facebook“. O tai prieštarauja tiek Vokietijos įstatymams, tiek ES teisinėms normoms. Minėto centro ekspertai teigia, kad „Facebook“ naudoja informaciją siekdamas kuo didesnio reklamos efektyvumo bei rinkdamas duomenis apie naudotojų aktyvumą.

T. Weichert paragino visas vietos kompanijas ištrinti iš savo puslapių „like“ mygtuką iki rugsėjo pabaigos. Tiems, kas ignoruos šį raginimą, gresia iki 50 tūkst. eurų bauda. Tokia pati bausmė laukia ir tų, kurie palaikys gerbėjų puslapius socialiniame tinkle „Facebook“.

Visai neseniai neatitinkanti Vokietijos įstatymų pripažinta veidų atpažinimo fotografijose, įkeliamose į „Facebook“, sistema. Tuomet buvo teigta, jog šalies įstatymai draudžia nelicenzijuotą biometrinės informacijos, tokios kaip atstumas tarp akių ar veido forma, rinkimą.

Šaltinis: thelocal.de
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kompiuteriais ir internetu naudojosi visos daugiau kaip 10 darbuotojų turinčios įmonės

Kompiuteriais ir internetu šių metų pradžioje naudojosi visos gamybos ir paslaugų įmonės, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų, teigia Statistikos departamentas skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ siekia padėti greičiau apsipirkti

„Cisco Systems Inc.“ pademonstravo, kaip, panaudojant jos sukurtą IoE technologiją, realioje parduotuvėje galima paspartinti prekybą. skaityti »

Belaidis internetas skaitytojų namuose per viešąsias bibliotekas

JAV viešosios bibliotekos rado įdomų būdą mažinti gyventojų skaitmeninę atskirtį. skaityti »

Pinigų muziejaus svetainėje – patogi registracija į ekskursijas ir virtualios ekspozicijos

Lietuvos banko Pinigų muziejus pristato naujovę – interneto svetainę www.pinigumuziejus.lt. Jos lankytojai gali patogiai užsiregistruoti į didelio populiarumo sulaukiančias ekskursijas Pinigų muziejuje su gidu, įvairius renginius, edukacines programas. skaityti »

Naujosios elektroninės meteo.lt paslaugos

Nuo šiol lengvai ir patogiai galima sužinoti dar daugiau informacijos apie orus, klimatą ir paviršinius vandenis – Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba internetu teikia daugiau kaip 20 elektroninių paslaugų. skaityti »

Žodynais „Dict.com“ dabar galima naudotis ir portale „Lexilogos“

Ar Jus domina didelės kalbos, ar planuojate išvykti studijuoti į Aziją, ar vasarą aplankyti mažą šalį ir nemokate jos kalbos? Visiem atvejams galite nemokamai naudotis unikalų žodynų portalą dict.com. skaityti »

Žemėtvarkos paslaugų užsakymas internetu sumažino įkainius 46 proc.

Skaitmeniniame amžiuje informacinės tehcnologijos sparčiai vystosi, o paslaugos internetu įsigali ir tokiose srityje kaip geodezija ar žemėtvarka. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje galima įsigyti prekių per internetą išsimokėtinai

„PayItSimple“ plečia savo paslaugas Didžioje Britanijoje. Įmonė siūlo apsipirkti atsiskaitant kreditinėmis kortelėmis išsimokėtinai be papildomų komisinių. skaityti »

Startuoja Europos Komisijos konkursas, skirtas išrinkti geriausius Europoje sparčiojo interneto ryšio plėtros projektus

Europos Komisija paskelbė naują konkursą – „Europos plačiajuosčio ryšio apdovanojimus“, skirtus išrinkti penkis geriausius Europoje sparčiojo interneto ryšio plėtros projektus. skaityti »

2015 m. II ketvirtį RRT gavo 188 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2015 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 188 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »