Vokietija: „like“ mygtukas neteisėtas!

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 22 d. pirmadienis

Mygtukas „like“, suteikiantis galimybę „Facebook“ naudotojams pasidalyti turiniu neprisijungus prie savo paskyros socialiniame tinkle, pažeidžia Vokietijos įstatymus. Tai pareiškė Nepriklausomo privatumo apsaugos centro vadovas Thilo Weichert.

T. Weichert pareiškė, jog kuomet tinklalapyje yra mygtukas „like“, duomenys apie lankytojus, jų „elgesį“ internete bei sesijos laiką perduodami į JAV serverius. Ir tai daroma net tada, kai naudotojas neužsiregistravęs socialiniame tinkle „Facebook“. O tai prieštarauja tiek Vokietijos įstatymams, tiek ES teisinėms normoms. Minėto centro ekspertai teigia, kad „Facebook“ naudoja informaciją siekdamas kuo didesnio reklamos efektyvumo bei rinkdamas duomenis apie naudotojų aktyvumą.

T. Weichert paragino visas vietos kompanijas ištrinti iš savo puslapių „like“ mygtuką iki rugsėjo pabaigos. Tiems, kas ignoruos šį raginimą, gresia iki 50 tūkst. eurų bauda. Tokia pati bausmė laukia ir tų, kurie palaikys gerbėjų puslapius socialiniame tinkle „Facebook“.

Visai neseniai neatitinkanti Vokietijos įstatymų pripažinta veidų atpažinimo fotografijose, įkeliamose į „Facebook“, sistema. Tuomet buvo teigta, jog šalies įstatymai draudžia nelicenzijuotą biometrinės informacijos, tokios kaip atstumas tarp akių ar veido forma, rinkimą.

Šaltinis: thelocal.de
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »