Vokietija: „like“ mygtukas neteisėtas!

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 22 d. pirmadienis

Mygtukas „like“, suteikiantis galimybę „Facebook“ naudotojams pasidalyti turiniu neprisijungus prie savo paskyros socialiniame tinkle, pažeidžia Vokietijos įstatymus. Tai pareiškė Nepriklausomo privatumo apsaugos centro vadovas Thilo Weichert.

T. Weichert pareiškė, jog kuomet tinklalapyje yra mygtukas „like“, duomenys apie lankytojus, jų „elgesį“ internete bei sesijos laiką perduodami į JAV serverius. Ir tai daroma net tada, kai naudotojas neužsiregistravęs socialiniame tinkle „Facebook“. O tai prieštarauja tiek Vokietijos įstatymams, tiek ES teisinėms normoms. Minėto centro ekspertai teigia, kad „Facebook“ naudoja informaciją siekdamas kuo didesnio reklamos efektyvumo bei rinkdamas duomenis apie naudotojų aktyvumą.

T. Weichert paragino visas vietos kompanijas ištrinti iš savo puslapių „like“ mygtuką iki rugsėjo pabaigos. Tiems, kas ignoruos šį raginimą, gresia iki 50 tūkst. eurų bauda. Tokia pati bausmė laukia ir tų, kurie palaikys gerbėjų puslapius socialiniame tinkle „Facebook“.

Visai neseniai neatitinkanti Vokietijos įstatymų pripažinta veidų atpažinimo fotografijose, įkeliamose į „Facebook“, sistema. Tuomet buvo teigta, jog šalies įstatymai draudžia nelicenzijuotą biometrinės informacijos, tokios kaip atstumas tarp akių ar veido forma, rinkimą.

Šaltinis: thelocal.de
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pagyvenę žmonės vis dažniau naudojasi socialiniais tinklais

Įvairūs socialiniai projektai tampa vis populiaresni tarp vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių. skaityti »

Rinkdamiesi paslaugų teikėją, lietuviai internetu pasitiki taip, kaip artimuoju

Tyrimų bendrovės „Berent“ atlikto tyrimo duomenimis, lietuviai, rinkdamiesi paslaugų teikėją, naudingą ir reikiamą informaciją internete randa taip pat dažnai, kaip ir naudodamiesi šeimos narių ar draugų rekomendacijomis. skaityti »

„Twitter“ tinkle atsiranda „skundų“ mygtukas

Populiarus tinklas „Twitter“ priėmė sprendimą dėl naujos funkcijos. skaityti »

Smurtiniai vaizdo žaidimai sukelia agresiją

Naujausi tyrimai atskleidė, kad žmonės, žaidžiantys kompiuterinius žaidimus, sunkiai kontroliuoja emocijas, ypač pykčio protrūkius. skaityti »

Dažniausias slaptažodis – mylimo augintinio vardas

Kompanijos „Google“ tyrimas atskleidė, kad žmonės linkę savo duomenis apsaugoti naudodami mylimų augintinių vardus. skaityti »

„Vikipedija“ supaprastino redagavimo funkciją iš mobiliųjų įrenginių

Didžiausia virtuali enciklopedija „Vikipedija“ išleido naują instrumentą, palengvinantį naudotojams straipsnių redagavimo funkciją. skaityti »

„E. pristatymas“ – susirašinėjimo paštu alternatyva

Š. m. birželį Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija pristatė naują elektroninę paslaugą „E. pristatymas“ (www.epristatymas.lt), kuria naudodamiesi šalies fiziniai bei juridiniai asmenys gali keistis dokumentais ir informacija elektroninėje ardvėje, išvengdami papildomo laiko ir sąnaudų reikalaujančio susirašinėjimo tradiciniu paštu. skaityti »

Internetu naudojosi 99,7 proc. įmonių

2013 m. pradžioje kompiuteriais ir internetu naudojosi beveik visos (99,7 proc.) gamybos ir paslaugų įmonės, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų, praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis infor­ma­cinių technologijų (IT) naudojimo įmonėse tyrimo duomenimis. skaityti »

Grafenas padės didinti interneto spartą

Bato ir Ekseterio universitetų tyrėjai neseniai pademonstravo, kaip keli vienas ant kito sudėti grafeno sluoksniai gali atlikti naujos kartos optinių perjungiklių funkciją. skaityti »

Lietuviai internete – aktyvūs skaitytojai, bet vangūs pirkėjai

Europos Komisijos (EK) duomenimis, net 92 proc. Lietuvos interneto naudotojų skaito elektroninius laikraščius bei žurnalus ir yra aktyviausi šios paslaugos naudotojai Europoje (ES vidurkis – 61 proc.). Taip pat dažniau nei vidutiniai europiečiai internetu atliekame bankines operacijas, skambiname, tačiau gerokai rečiau perkame. skaityti »