Žemėtvarkos paslaugų užsakymas internetu sumažino įkainius 46 proc.

Publikuota: 2015 m. liepos 23 d. ketvirtadienis

Skaitmeniniame amžiuje informacinės tehcnologijos sparčiai vystosi, o paslaugos internetu įsigali ir tokiose srityje kaip geodezija ar žemėtvarka. Pastarojoje skaitmenizavus paslaugų teikimo procesus ne tik sutrumpėjo dokumentų rengimo ir derinimo terminai, bet ir sumažėjo paslaugų įkainiai – jos atpigo net 46 proc. Tai leidžia prognozuoti didesnius projektų kiekius užsakovams ir efektyvesnį darbų vykdymą.

Elektroninėje sistemoje – jau 305 projektai

Šių metų pradžioje pradėjus veikti elektroninei žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinei sistemai ŽPDRIS, paslaugų teikėjai ir klientai per jos veikimo pusmetį jau pradėjo justi naudą dėl supaprastinto paslaugų proceso. Elektroninė sistema leido sutrumpinti dokumentų rengimo ir derinimo laiką bei teikti paslaugas klientams kur kas pigiau. Skaičiuojama, kad šiuo metu per sistemą pateikti 305 projektai jau yra patvirtinti ir įgyvendinami.

Sistemos kūrimo poreikį lėmė siekis supaprastinti projektų rengimo procesą. ŽPDRIS taip pat sudaro sąlygas supaprastinti procesą, sumažinti biurokratijos kiekį, padeda stebėti ir kontroliuoti paslaugų teikimo procesus, suefektyvinti derinančių institucijų darbą, padidinti kliento apsaugą dėl terminų, pinigų ir garantijų, taip pat sumažinti paslaugos kainą beveik 2 kartus.

Greičiau ir pigiau

Dokumentų teikimo ir tvirtinimo terminai taip pat sutrumpėjo daugiau nei perpus. Pavyzdžiui, prašymo organizuoti projekto rengimą nagrinėjimo laikas sutrumpėjo nuo 20 iki 10 darbo dienų, projekto derinimo laikas – nuo 15 iki 5 darbo dienų, o sprendimo dėl projekto tvirtinimo priėmimo laikas – nuo 20 iki 5 darbo dienų. Tad visas procesas sutrumpėjo beveik dviem mėnesiais, o tai reiškia, kad darbai nuo šiol gali judėti kur kas greičiau.

Patogu ir tai, kad pradėjus veikti sistemai pareiškėjai prašymus organizuoti projektų rengimą gali pateikti internetu neišvykdami iš namų, o projektų rengėjai projektus institucijoms derinti pateikia nepalikdami darbo vietos, Taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir transporto išlaidų. Tuo tarpu anksčiau parengtus projektus neretai reikėdavo derinti su skirtingose Lietuvos teritorijose esančiomis institucijoms, tad tai reikalaudavo papildomo laiko ir kaštų.

Supaprastintos visuomenės informavimo procedūros daugeliu atveju atsisakant skelbimų spaudoje taip pat turėjo įtakos projektų rengimo kainų mažėjimui. Taigi sutrumpėjus procedūrų terminams bei sprendinių detalumui, dokumentų rengimas atsieina pigiau. Anksčiau analogiški klausimai būdavo sprendžiami rengiant detaliuosius planus, kurie kainuodavo nuo 1900 eurų, o šiuo metu vietoje jų rengiami žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai per ŽPDRIS sistemą, tad jų kaina prasideda vos nuo 1000 eurų. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Portalas „e.teismas.lt“ pristatytas pradedantiesiems vartotojams

Rugsėjo 30 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vyko portalo „e.teismas.lt“ pristatymas pradedantiesiems vartotojams. skaityti »

Keičiasi .eu domenų galiojimo skaičiavimas

Aukščiausio lygio domenus su .eu galūne registruojanti „EURid“ rugsėjo 15 dieną paleido naują registravimo platformą. skaityti »

12 viešųjų ryšių agentūrų įsipareigojo nekomentuoti internete anonimiškai

Ryšių su visuomene agentūrų asociacijai priklausančios bendrovės paskelbė, kad interneto portaluose nekomentuos anonimiškai apie klientus, konkurentus, jų prekes ir paslaugas. skaityti »

Pradėjo veikti atnaujinta elektroninė privačių interesų deklaravimo sistema

Pradėjo veikti atnaujinta viešųjų ir privačių interesų deklaravimo sistema, pranešė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). skaityti »

Seimo narės I. Šiaulienė ir D. Teišerskytė turi gerų žinių Lietuvos informacinių technologijų sektoriui

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto narės Irena Šiaulienė ir Dalia Teišerskytė, dalyvaujančios Interneto valdymo forume, Lietuvos informacinių technologijų sektoriui turi gerą žinią. skaityti »

Valstybės parduodamą turtą bus galima įsigyti ir internetu

Valstybei priklausantis turtas galės būti parduotamas ir elektroninėmis priemonės. skaityti »

Internetu naudojasi 72,1 proc. Lietuvos gyventojų

Internetu Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį naudojosi 72,1 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų, didžioji dauguma jų tai darė kasdien, atskleidė naujausias statistikų tyrimas. skaityti »

VDU – trečias Lietuvoje pagal pasiekiamumą internete

Didžiausiame akademiniame aukštojo mokslo institucijų reitinge „Ranking Web“ („Webometrics“) Vytauto Didžiojo universitetas šiais metais užėmė aukštą trečiąją vietą tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. skaityti »

Registrų centrui duomenis apie akcininkus galima teikti internetu

Mažosios bendrijos (MB) ir daugiau nei vieną akcininką turinčios uždarosios akcinės bendrovės (UAB) duomenis apie savo dalyvius Registrų centrui nuo šiol turi pateikti internetu. skaityti »

Valdžios interneto svetainių kokybė gerėja

Lietuvos valdžios institucijų interneto svetainės tampa vis kokybiškesnės. Bendras jų vertinimas per metus pagerėjo maždaug 4 procentiniais punktais, rodo tyrimas. skaityti »