Žemėtvarkos paslaugų užsakymas internetu sumažino įkainius 46 proc.

Publikuota: 2015 m. liepos 23 d. ketvirtadienis

Skaitmeniniame amžiuje informacinės tehcnologijos sparčiai vystosi, o paslaugos internetu įsigali ir tokiose srityje kaip geodezija ar žemėtvarka. Pastarojoje skaitmenizavus paslaugų teikimo procesus ne tik sutrumpėjo dokumentų rengimo ir derinimo terminai, bet ir sumažėjo paslaugų įkainiai – jos atpigo net 46 proc. Tai leidžia prognozuoti didesnius projektų kiekius užsakovams ir efektyvesnį darbų vykdymą.

Elektroninėje sistemoje – jau 305 projektai

Šių metų pradžioje pradėjus veikti elektroninei žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinei sistemai ŽPDRIS, paslaugų teikėjai ir klientai per jos veikimo pusmetį jau pradėjo justi naudą dėl supaprastinto paslaugų proceso. Elektroninė sistema leido sutrumpinti dokumentų rengimo ir derinimo laiką bei teikti paslaugas klientams kur kas pigiau. Skaičiuojama, kad šiuo metu per sistemą pateikti 305 projektai jau yra patvirtinti ir įgyvendinami.

Sistemos kūrimo poreikį lėmė siekis supaprastinti projektų rengimo procesą. ŽPDRIS taip pat sudaro sąlygas supaprastinti procesą, sumažinti biurokratijos kiekį, padeda stebėti ir kontroliuoti paslaugų teikimo procesus, suefektyvinti derinančių institucijų darbą, padidinti kliento apsaugą dėl terminų, pinigų ir garantijų, taip pat sumažinti paslaugos kainą beveik 2 kartus.

Greičiau ir pigiau

Dokumentų teikimo ir tvirtinimo terminai taip pat sutrumpėjo daugiau nei perpus. Pavyzdžiui, prašymo organizuoti projekto rengimą nagrinėjimo laikas sutrumpėjo nuo 20 iki 10 darbo dienų, projekto derinimo laikas – nuo 15 iki 5 darbo dienų, o sprendimo dėl projekto tvirtinimo priėmimo laikas – nuo 20 iki 5 darbo dienų. Tad visas procesas sutrumpėjo beveik dviem mėnesiais, o tai reiškia, kad darbai nuo šiol gali judėti kur kas greičiau.

Patogu ir tai, kad pradėjus veikti sistemai pareiškėjai prašymus organizuoti projektų rengimą gali pateikti internetu neišvykdami iš namų, o projektų rengėjai projektus institucijoms derinti pateikia nepalikdami darbo vietos, Taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir transporto išlaidų. Tuo tarpu anksčiau parengtus projektus neretai reikėdavo derinti su skirtingose Lietuvos teritorijose esančiomis institucijoms, tad tai reikalaudavo papildomo laiko ir kaštų.

Supaprastintos visuomenės informavimo procedūros daugeliu atveju atsisakant skelbimų spaudoje taip pat turėjo įtakos projektų rengimo kainų mažėjimui. Taigi sutrumpėjus procedūrų terminams bei sprendinių detalumui, dokumentų rengimas atsieina pigiau. Anksčiau analogiški klausimai būdavo sprendžiami rengiant detaliuosius planus, kurie kainuodavo nuo 1900 eurų, o šiuo metu vietoje jų rengiami žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai per ŽPDRIS sistemą, tad jų kaina prasideda vos nuo 1000 eurų. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

URM ir L. Linkevičius – „Twitter“ lyderių penkiasdešimtuke

Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius patenka į penkiasdešimtuką socialinio tinklo „Twitter“ naudotojų, kurie turi daugiausiai bendrų jungčių. skaityti »

Už nusikaltimus internetinėje erdvėje gresia baudžiamoji atsakomybė

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) džiaugiasi, kad LR institucijos ir teisėsauga vis atsakingiau nagrinėja nusikaltimus padarytus internetinėje erdvėje. skaityti »

Paieškos sistema „Bing“ šventė penktąjį gimtadienį

Birželio pradžioje kompanija „Microsoft“ šventė paieškos sistemos „Bing“ gimtadienį. skaityti »

„Google“ planuose – interneto palydovų tinklas

Įmonė „Google“ pasiruošusi išleisti 1 mlrd. JAV dolerių kosminiam dirbtinių palydovų tinklo projektui, kuris suteiks prieigą prie interneto daugeliui besivystančių pasaulio šalių. skaityti »

Pusė tėvų Lietuvoje reguliariai leidžia savo vaikams savarankiškai naudotis įrenginiais

Kai kalbama apie vaikus internete, visuotinis tinklo prieinamumas tampa ne tik naudingos informacijos ir pramogų, bet ir grėsmių šaltiniu, tai liudija „Kaspersky Lab“ užsakyto tyrimo rezultatai. skaityti »

Pacientai vis dar ieško popierinių pažymų reabilitacijai, nors jas pakeitė elektroninės

Ne visi mūsų kraštiečiai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, žino apie elektronines naujoves, kurios diegiamos sveikatos priežiūros srityje ir vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. skaityti »

Apie akademinės etikos pažeidimus galima pranešti ir internetu

Nuo šiol į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą galima kreiptis ir internetu. skaityti »

Internetu Lietuvoje perka beveik pusė gyventojų

Bent kartą internetu prekę yra pirkę 49 proc. Lietuvos gyventojų, o per dvejus metus internetu perkančių gyventojų dalis padidėjo 11 procentinių punktų, rodo tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Baltijos šalių tyrimas. skaityti »

Internete bus skelbiama informacija apie visus tarnybinius nusižengimus

Seimas priėmė Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo 6 straipsnio pataisas, nustatydamas, kad įstaigų interneto svetainėse bus skelbiama informacija apie visus tarnybinius nusižengimus. skaityti »

Internetiniai rinkimų kompasai – į pagalbą ir rinkėjams, ir politologams

Šį pavasarį į pagalbą Lietuvos rinkėjams grįžta atsinaujinęs internetinis rinkimų kompasas „Mano balsas“. Svetainės lankytojai gali atlikti du testus, skirtus šių metų gegužės mėnesį vyksiantiems šalies Prezidento (gegužės 11 d.) ir Europos Parlamento (gegužės 25 d.) rinkimams skaityti »