Žemėtvarkos paslaugų užsakymas internetu sumažino įkainius 46 proc.

Publikuota: 2015 m. liepos 23 d. ketvirtadienis

Skaitmeniniame amžiuje informacinės tehcnologijos sparčiai vystosi, o paslaugos internetu įsigali ir tokiose srityje kaip geodezija ar žemėtvarka. Pastarojoje skaitmenizavus paslaugų teikimo procesus ne tik sutrumpėjo dokumentų rengimo ir derinimo terminai, bet ir sumažėjo paslaugų įkainiai – jos atpigo net 46 proc. Tai leidžia prognozuoti didesnius projektų kiekius užsakovams ir efektyvesnį darbų vykdymą.

Elektroninėje sistemoje – jau 305 projektai

Šių metų pradžioje pradėjus veikti elektroninei žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinei sistemai ŽPDRIS, paslaugų teikėjai ir klientai per jos veikimo pusmetį jau pradėjo justi naudą dėl supaprastinto paslaugų proceso. Elektroninė sistema leido sutrumpinti dokumentų rengimo ir derinimo laiką bei teikti paslaugas klientams kur kas pigiau. Skaičiuojama, kad šiuo metu per sistemą pateikti 305 projektai jau yra patvirtinti ir įgyvendinami.

Sistemos kūrimo poreikį lėmė siekis supaprastinti projektų rengimo procesą. ŽPDRIS taip pat sudaro sąlygas supaprastinti procesą, sumažinti biurokratijos kiekį, padeda stebėti ir kontroliuoti paslaugų teikimo procesus, suefektyvinti derinančių institucijų darbą, padidinti kliento apsaugą dėl terminų, pinigų ir garantijų, taip pat sumažinti paslaugos kainą beveik 2 kartus.

Greičiau ir pigiau

Dokumentų teikimo ir tvirtinimo terminai taip pat sutrumpėjo daugiau nei perpus. Pavyzdžiui, prašymo organizuoti projekto rengimą nagrinėjimo laikas sutrumpėjo nuo 20 iki 10 darbo dienų, projekto derinimo laikas – nuo 15 iki 5 darbo dienų, o sprendimo dėl projekto tvirtinimo priėmimo laikas – nuo 20 iki 5 darbo dienų. Tad visas procesas sutrumpėjo beveik dviem mėnesiais, o tai reiškia, kad darbai nuo šiol gali judėti kur kas greičiau.

Patogu ir tai, kad pradėjus veikti sistemai pareiškėjai prašymus organizuoti projektų rengimą gali pateikti internetu neišvykdami iš namų, o projektų rengėjai projektus institucijoms derinti pateikia nepalikdami darbo vietos, Taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir transporto išlaidų. Tuo tarpu anksčiau parengtus projektus neretai reikėdavo derinti su skirtingose Lietuvos teritorijose esančiomis institucijoms, tad tai reikalaudavo papildomo laiko ir kaštų.

Supaprastintos visuomenės informavimo procedūros daugeliu atveju atsisakant skelbimų spaudoje taip pat turėjo įtakos projektų rengimo kainų mažėjimui. Taigi sutrumpėjus procedūrų terminams bei sprendinių detalumui, dokumentų rengimas atsieina pigiau. Anksčiau analogiški klausimai būdavo sprendžiami rengiant detaliuosius planus, kurie kainuodavo nuo 1900 eurų, o šiuo metu vietoje jų rengiami žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai per ŽPDRIS sistemą, tad jų kaina prasideda vos nuo 1000 eurų. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. skaityti »

Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“

„Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas. skaityti »

„Išmanieji“ lietuviai reguliariai telefone naudojasi 7 programėlėmis

Vidutiniškai savo išmaniajame telefone vienas Lietuvos gyventojas yra įsidiegęs 15 programėlių, o bent kartą per savaitę naudojasi 7 iš jų – parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. skaityti »

VDU – antras Lietuvoje pagal dalyvavimą internete

Paskelbtuose naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išliko tarp pirmųjų pozicijų Lietuvoje. skaityti »

Lenkijoje populiarėja VOD paslaugos

Agentūros MEC duomenimis, net 77 proc. Lenkijos interneto naudotojų žiūri mokamą vaizdo turinį naudodamiesi VOD (angl. Video on demand) paslaugomis. skaityti »

Paskelbti internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių nuomonės tyrimo rezultatai

2016 metais gegužės–birželio mėnesiais Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko tėvų auginančių 5–18 m. vaikus ir paauglių nuo 14 iki 18 metų viešą reprezentatyvią apklausą. skaityti »

„TreeWiFi“: internetas bus prieinamas tik švarioje aplinkoje

Amsterdame gyvenantis dizaineris Joris Lam sukūrė inkilą primenantį įrenginį, kuris tiekia nemokamą „Wi-Fi“ interneto ryšį, jei aplinkos oras yra neužterštas. skaityti »

2016 m. II ketvirtį RRT gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. skaityti »

Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. skaityti »