10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi.

  1. Į vieną laisvą darbo vietą kompanijoje paprastai pretenduoja 1 mln. 300 tūkst. kandidatų. O kadrų kaita įmonėje siekia 8 proc.
  2. Kompanija stengiasi palaikyti lyčių lygybės politiką ir mielai į darbą priima moteris. Norėdama išsirinkti geriausias kandidates, įmonė net rengia „DigiGirlz“ dienas.
  3. „Microsoft“ teigiamai žiūri ir į seksualines mažumas. Jau 15 metų įmonėje veikia neformali profesinė sąjunga GLEAM (angl. Gay, Lesbian, Bisexual and Transgender Employees at Microsoft), kovojanti už seksualinių mažumų teises kompanijoje.
  4. Kalbant apie įmonės vadovą, galima teigti, kad jis mėgsta būti apsuptas dailiosios lyties atstovių. Kai B. Geitsas mokėsi mokykloje, sukūrė klasių komplektacijos programą, kurioje numatė, kad pats jis bus klasėje, kurioje beveik vien merginos.
  5. Kažin ar „Microsoft“ įkūrėjas numatė, kad „Microsoft Office“ bus sukurtas ne kompiuteriams su OS „Windows“, o kompanijos „Apple“ kompiuteriams „Mackintosh“.
  6. 2009 metais pirmą kartą per 23 metus kompanijoje „Microsoft“ buvo užfiksuotas finansinių rodiklių kritimas. 2008–2009 metų įmonės pelnas 4 ketvirtyje sumažėjo 17 proc., iki 13,10 mlrd. dolerių.
  7. Per savo 38 metų gyvavimo istoriją „Microsoft“ įsigijo apie 150 bendrovių, tarp kurių „Hotmail“, „Skype“, „Vision Corpoation“, „Yammer“.
  8. 8.      Kompanija rūpinasi aplinka ir yra patekusi į ekologiškiausių gamintojų sąrašą, kurį sudarė „Greenpeace“ organizacija.
  9. „Microsoft“ yra daugybės patentų savininkė. Korporacija priklauso JAV penkių didžiausių patentų turėtojų sąrašui.
  10. Informaciją apie savo produktų pažeidžiamumus įmonė pirmiausia perduoda JAV valdžiai, o tik paskui praneša viso pasaulio naudotojams.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »