10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi.

  1. Į vieną laisvą darbo vietą kompanijoje paprastai pretenduoja 1 mln. 300 tūkst. kandidatų. O kadrų kaita įmonėje siekia 8 proc.
  2. Kompanija stengiasi palaikyti lyčių lygybės politiką ir mielai į darbą priima moteris. Norėdama išsirinkti geriausias kandidates, įmonė net rengia „DigiGirlz“ dienas.
  3. „Microsoft“ teigiamai žiūri ir į seksualines mažumas. Jau 15 metų įmonėje veikia neformali profesinė sąjunga GLEAM (angl. Gay, Lesbian, Bisexual and Transgender Employees at Microsoft), kovojanti už seksualinių mažumų teises kompanijoje.
  4. Kalbant apie įmonės vadovą, galima teigti, kad jis mėgsta būti apsuptas dailiosios lyties atstovių. Kai B. Geitsas mokėsi mokykloje, sukūrė klasių komplektacijos programą, kurioje numatė, kad pats jis bus klasėje, kurioje beveik vien merginos.
  5. Kažin ar „Microsoft“ įkūrėjas numatė, kad „Microsoft Office“ bus sukurtas ne kompiuteriams su OS „Windows“, o kompanijos „Apple“ kompiuteriams „Mackintosh“.
  6. 2009 metais pirmą kartą per 23 metus kompanijoje „Microsoft“ buvo užfiksuotas finansinių rodiklių kritimas. 2008–2009 metų įmonės pelnas 4 ketvirtyje sumažėjo 17 proc., iki 13,10 mlrd. dolerių.
  7. Per savo 38 metų gyvavimo istoriją „Microsoft“ įsigijo apie 150 bendrovių, tarp kurių „Hotmail“, „Skype“, „Vision Corpoation“, „Yammer“.
  8. 8.      Kompanija rūpinasi aplinka ir yra patekusi į ekologiškiausių gamintojų sąrašą, kurį sudarė „Greenpeace“ organizacija.
  9. „Microsoft“ yra daugybės patentų savininkė. Korporacija priklauso JAV penkių didžiausių patentų turėtojų sąrašui.
  10. Informaciją apie savo produktų pažeidžiamumus įmonė pirmiausia perduoda JAV valdžiai, o tik paskui praneša viso pasaulio naudotojams.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Asus“ išleido robotą šeimai

Japonų bendrovė „Asus“ pristatė namų robotą „Zenbo“, kuris pravers ir suaugusiesiems, ir vaikams. skaityti »

Elektroninė urna prikels mirusiuosius naujam gyvenimui

Bendrovė „Bios Urn“ sukūrė elektroninę urną „Bios Incube“, kurioje mirusiojo pelenai tampa augalo maistu. skaityti »

Nori pasikalbėti – pridėk pirštą prie ausies

„Samsung“ priklausanti Pietų Korėjos įmonė „Innomdle Lab“ kuria išmanųjį laikrodį, kurį dėvėdamas žmogus galės paskambinti telefonu tiesiog pridėjęs prie ausies pirštą. skaityti »

„MasterCard“ sukūrė programą robotui padavėjui

„MasterCard“ pristatė pirmą komercinę programą, skirtą robotui androidui „Pepper“. Naudodamasis ja, robotas taps paslaugiu padavėju. skaityti »

Šunys paramą priims mokėjimo kortelėmis

„Blue Cross“ šunims pasiuvo liemenes su įdiegtu bekontakčiu „PayPal“ kortelių skaitytuvu. skaityti »

Langai bus gaminami iš permatomos medienos

Profesoriaus Liangbing Hu vadovaujama grupė atrado būdą, kaip paversti medieną visiškai permatoma pašalinant iš jos ligniną. skaityti »

Šunys irgi kelia nuotraukas į „Facebook“

„Pedigree“ sukūrė fotografuojančią liemenę šunims „The Posting Tail“, kuri fotografuoja vaizdus tuomet, kai šuo ima smarkiai vizginti uodegą. skaityti »

Tėvai galės sekti vaikams pasakas nebūdami šalia

Korėjiečių įmonė „Samsung“ nusprendė padėti tėvams, grįžtantiems vėlai iš darbo ar dažnai būnantiems komandiruotėse, palaikyti artimesnį ryšį su vaikais. skaityti »

Daugiausia uždirbančių vadovų sąrašo viršuje – gydytojas

JAV gydytojas Patrikas Sun Šiong 2015 metais tapo daugiausiai uždirbančiu vadovu JAV. skaityti »

Kinė humanoidė nustebino grožiu

Kinijos mokslo ir technologijų universitete Hefėjuje oficialiai pristatytas moteriškos išvaizdos robotas „Jiajia“. skaityti »