10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi.

  1. Į vieną laisvą darbo vietą kompanijoje paprastai pretenduoja 1 mln. 300 tūkst. kandidatų. O kadrų kaita įmonėje siekia 8 proc.
  2. Kompanija stengiasi palaikyti lyčių lygybės politiką ir mielai į darbą priima moteris. Norėdama išsirinkti geriausias kandidates, įmonė net rengia „DigiGirlz“ dienas.
  3. „Microsoft“ teigiamai žiūri ir į seksualines mažumas. Jau 15 metų įmonėje veikia neformali profesinė sąjunga GLEAM (angl. Gay, Lesbian, Bisexual and Transgender Employees at Microsoft), kovojanti už seksualinių mažumų teises kompanijoje.
  4. Kalbant apie įmonės vadovą, galima teigti, kad jis mėgsta būti apsuptas dailiosios lyties atstovių. Kai B. Geitsas mokėsi mokykloje, sukūrė klasių komplektacijos programą, kurioje numatė, kad pats jis bus klasėje, kurioje beveik vien merginos.
  5. Kažin ar „Microsoft“ įkūrėjas numatė, kad „Microsoft Office“ bus sukurtas ne kompiuteriams su OS „Windows“, o kompanijos „Apple“ kompiuteriams „Mackintosh“.
  6. 2009 metais pirmą kartą per 23 metus kompanijoje „Microsoft“ buvo užfiksuotas finansinių rodiklių kritimas. 2008–2009 metų įmonės pelnas 4 ketvirtyje sumažėjo 17 proc., iki 13,10 mlrd. dolerių.
  7. Per savo 38 metų gyvavimo istoriją „Microsoft“ įsigijo apie 150 bendrovių, tarp kurių „Hotmail“, „Skype“, „Vision Corpoation“, „Yammer“.
  8. 8.      Kompanija rūpinasi aplinka ir yra patekusi į ekologiškiausių gamintojų sąrašą, kurį sudarė „Greenpeace“ organizacija.
  9. „Microsoft“ yra daugybės patentų savininkė. Korporacija priklauso JAV penkių didžiausių patentų turėtojų sąrašui.
  10. Informaciją apie savo produktų pažeidžiamumus įmonė pirmiausia perduoda JAV valdžiai, o tik paskui praneša viso pasaulio naudotojams.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »