100 000 JAV dolerių Al Aino varžybų prizinis fondas kaitins pilotų ir žiūrovų kraują

Publikuota: 2007 m. sausio 11 d. ketvirtadienis

Pasaulinį pripažinimą pelnęs pilotas Jurgis Kairys skrenda su individualios konstrukcijos lėktuvu JUKA
Pasaulinį pripažinimą pelnęs pilotas Jurgis Kairys skrenda su individualios konstrukcijos lėktuvu JUKA

Pasaulinį pripažinimą pelniusiam pilotui Jurgiui Kairiui buvo patikėta sukurti naują akrobatinio skraidymo varžybų modelį. Tarptautiniame Al Aino akrobatinio skraidymo čempionate Jurgis Kairys su individualios konstrukcijos lėktuvu JUKA dar kartą kovos dėl pergalės ir pirmą kartą – dėl įspūdingo prizo.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Al Aine, tarptautinis akrobatinio skraidymo čempionatas vyks 2007 m. sausio 26-30 dienomis. Geriausiems pasaulio pilotams tai bus dar viena galimybė pademonstruoti savo meistriškumą ir lėktuvų galimybes.

Nuo Tarptautinės aeronautikos federacijos (The Fédération Aéronautique Internationale) organizuojamų Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatų ir Pasaulio taurės varžybų (Grand Prix) Al Aino čempionatas pirmiausia skirsis nauja skrydžių programa ir skrydžių vertinimo taisyklėmis. 100 000 JAV dolerių prizinis fondas (akrobatinio skraidymo varžybose tokio dydžio piniginis prizinis fondas įsteigtas pirmą kartą) skatins ne tik pasaulio pilotų, bet ir žiūrovų aistras.

Tarptautinį Al Aino akrobatinio skraidymo čempionatą globoja Jo didenybė vyriausiasis šeichas Mohammedas bin Zayedas Al Nahyanas, kuris yra ir Abu Dhabio kronprincas bei Jungtinių Arabų Emyratų karinių oro pajėgų vyriausiasis vadas. Organizuoja čempionatą Abu Dhabio turizmo institucija (Abu Dhabi Tourism Authority), Jungtinių Arabų Emyratų valdovo dekretu įsteigta 2004 metais, jai talkina Jungtinių Arabų Emyratų karinės oro pajėgos. Čempiontas – kasmet organizuojamo įspūdingiausio arabų šalyse Al Aino aviacijos šou dalis.

Al Aine jau keturis kartus buvo surengti Pasaulio taurės varžybų etapai, trijuose iš jų nugalėtoju tapo Jurgis Kairys. Patyrusio lietuvio lakūno varžybų organizatoriai paprašė sukurti naują akrobatinio skraidymo varžybų modelį ir parengti jų įstatus. „Reikėjo sukurti tokią skrydžių programą ir vertinimo sistemą, kuri užtikrintų įtemptą kovą ir kuri būtų aiški ir įdomi žiūrovams bei patraukli žiniasklaidai, – aiškino Jurgis Kairys. – Svarbiausias vertinimo kriterijus naujose varžybose – skrydžio laikas.“

Pirmą Tarptautinio Al Aino akrobatinio skraidymo čempionato dieną pilotai atliks kvalifikacinius skydžius. Antrą ir trečią dienomis vyks varžybų skrydžiai. Mažiausiai balų pelnęs pilotas kiekvieną kitą dieną skris pirmas, daugiausiai – paskutinis.

Skrydžių programa sudaryta iš dviejų dalių: pirmoji – organizatorių pateiktas akrobatinio skraidymo figūrų kompleksas, kurį reikės atlikti ne tik be klaidų, bet ir per įmanomai trumpiausią laiką; antroji – laisvoji trijų minučių programa (leistina paklaida tik viena sekundė!). Kiekvienas pasirodymas prasidės ir baigsis skrydžiu pro vartus, fiksuojančius laiką. Už klaidas atliekant figūras ir už viršytą laiką bus skiriamos baudos sekundės. Pilotai bus vertinami pagal geriausią pasiektą rezultatą (skrydžio laiką).

Tarptautiniame Al Aino akrobatinio skraidymo čempionate dalyvaus pilotai, turintys leidimus neribotos (unlimited) kategorijos skrydžiams žemame aukštyje. Rusijai atstovaus Viktoras Chmalis ir Svetlana Kapanina, Lietuvai – Jurgis Kairys, pergalių sieks ir lakūnai iš Japonijos, Vengrijos, JAV ir Turkijos (po vieną iš kiekvienos šalies).

Al Aino 2007-ųjų čempionatas pradės naują etapą aviacijos sporto istorijoje.

Šaltinis: „Ego sum“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »