100 000 JAV dolerių Al Aino varžybų prizinis fondas kaitins pilotų ir žiūrovų kraują

Publikuota: 2007 m. sausio 11 d. ketvirtadienis

Pasaulinį pripažinimą pelnęs pilotas Jurgis Kairys skrenda su individualios konstrukcijos lėktuvu JUKA
Pasaulinį pripažinimą pelnęs pilotas Jurgis Kairys skrenda su individualios konstrukcijos lėktuvu JUKA

Pasaulinį pripažinimą pelniusiam pilotui Jurgiui Kairiui buvo patikėta sukurti naują akrobatinio skraidymo varžybų modelį. Tarptautiniame Al Aino akrobatinio skraidymo čempionate Jurgis Kairys su individualios konstrukcijos lėktuvu JUKA dar kartą kovos dėl pergalės ir pirmą kartą – dėl įspūdingo prizo.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Al Aine, tarptautinis akrobatinio skraidymo čempionatas vyks 2007 m. sausio 26-30 dienomis. Geriausiems pasaulio pilotams tai bus dar viena galimybė pademonstruoti savo meistriškumą ir lėktuvų galimybes.

Nuo Tarptautinės aeronautikos federacijos (The Fédération Aéronautique Internationale) organizuojamų Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatų ir Pasaulio taurės varžybų (Grand Prix) Al Aino čempionatas pirmiausia skirsis nauja skrydžių programa ir skrydžių vertinimo taisyklėmis. 100 000 JAV dolerių prizinis fondas (akrobatinio skraidymo varžybose tokio dydžio piniginis prizinis fondas įsteigtas pirmą kartą) skatins ne tik pasaulio pilotų, bet ir žiūrovų aistras.

Tarptautinį Al Aino akrobatinio skraidymo čempionatą globoja Jo didenybė vyriausiasis šeichas Mohammedas bin Zayedas Al Nahyanas, kuris yra ir Abu Dhabio kronprincas bei Jungtinių Arabų Emyratų karinių oro pajėgų vyriausiasis vadas. Organizuoja čempionatą Abu Dhabio turizmo institucija (Abu Dhabi Tourism Authority), Jungtinių Arabų Emyratų valdovo dekretu įsteigta 2004 metais, jai talkina Jungtinių Arabų Emyratų karinės oro pajėgos. Čempiontas – kasmet organizuojamo įspūdingiausio arabų šalyse Al Aino aviacijos šou dalis.

Al Aine jau keturis kartus buvo surengti Pasaulio taurės varžybų etapai, trijuose iš jų nugalėtoju tapo Jurgis Kairys. Patyrusio lietuvio lakūno varžybų organizatoriai paprašė sukurti naują akrobatinio skraidymo varžybų modelį ir parengti jų įstatus. „Reikėjo sukurti tokią skrydžių programą ir vertinimo sistemą, kuri užtikrintų įtemptą kovą ir kuri būtų aiški ir įdomi žiūrovams bei patraukli žiniasklaidai, – aiškino Jurgis Kairys. – Svarbiausias vertinimo kriterijus naujose varžybose – skrydžio laikas.“

Pirmą Tarptautinio Al Aino akrobatinio skraidymo čempionato dieną pilotai atliks kvalifikacinius skydžius. Antrą ir trečią dienomis vyks varžybų skrydžiai. Mažiausiai balų pelnęs pilotas kiekvieną kitą dieną skris pirmas, daugiausiai – paskutinis.

Skrydžių programa sudaryta iš dviejų dalių: pirmoji – organizatorių pateiktas akrobatinio skraidymo figūrų kompleksas, kurį reikės atlikti ne tik be klaidų, bet ir per įmanomai trumpiausią laiką; antroji – laisvoji trijų minučių programa (leistina paklaida tik viena sekundė!). Kiekvienas pasirodymas prasidės ir baigsis skrydžiu pro vartus, fiksuojančius laiką. Už klaidas atliekant figūras ir už viršytą laiką bus skiriamos baudos sekundės. Pilotai bus vertinami pagal geriausią pasiektą rezultatą (skrydžio laiką).

Tarptautiniame Al Aino akrobatinio skraidymo čempionate dalyvaus pilotai, turintys leidimus neribotos (unlimited) kategorijos skrydžiams žemame aukštyje. Rusijai atstovaus Viktoras Chmalis ir Svetlana Kapanina, Lietuvai – Jurgis Kairys, pergalių sieks ir lakūnai iš Japonijos, Vengrijos, JAV ir Turkijos (po vieną iš kiekvienos šalies).

Al Aino 2007-ųjų čempionatas pradės naują etapą aviacijos sporto istorijoje.

Šaltinis: „Ego sum“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »