12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Publikuota: 2016 m. kovo 4 d. penktadienis

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. Vis dažniau esame pastebimi ir užsienio spaudoje – įvairūs kelionių žurnalai ir interneto svetainės siūlo aplankyti Vilnių ir atrasti jo žavesį. O ką vilniečiai žino apie čia atvykstančius svečius?

1. Praėjusiais metais Vilnių aplankė beveik 1 milijonas turistų!
Statistikos departamento duomenimis, 2015 metais Vilniaus miesto apgyvendinimo įstaigos sulaukė 978 841 svečių. Palyginti su 2014 metais, svečių skaičius išaugo 5,4 proc.

2. 81,7 proc. turistų – užsieniečiai
Daugiausia svečių sulaukta iš Baltarusijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos ir Latvijos.

3. Turistų iš Japonijos – net 70 proc. daugiau
Labiausiai (70 proc.) 2015 metais Vilniuje išaugo turistų skaičius iš Japonijos.  Iš viso per 2015 metus į Vilnių atvyko 15 497 turistai iš Japonijos.  Turistų skaičius augo ir  iš kitų Azijos šalių: Kinijos – 28 proc., Izraelio – 17 proc., Pietų Korėjos – 20 proc.

4. Daugiausia turistų – iš Baltarusijos
Sostinė per 2015 metus sulaukė daugiausia svečių iš Baltarusijos – 113 739  (15 proc. mažiau nei 2014 metais), antroje vietoje – Vokietija – 79 623 (11 proc. daugiau).

5. Į Vilnių atvyksta vis daugiau turistų iš Didžiosios Britanijos
Palyginti su 2014 metais, didžiausias turistų skaičiaus augimas iš pirmojo dešimtuko šalių, iš kurių į Vilnių atvyksta daugiausia turistų, buvo iš Jungtinės Karalystės (30 proc. daugiau). Taip pat padaugėjo turistų iš Norvegijos (28 proc. daugiau), Ukrainos (28 proc. daugiau) ir Italijos (20 proc. daugiau).

6. Lietuvių – 9,2 proc. daugiau
2015 metais Lietuvos gyventojai Vilniaus apgyvendinimo įstaigose sudarė 18,3 proc. visų juose apsilankiusių svečių. Iš viso į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas buvo atvykę 178 887 lietuvių, t.y. 9,2 proc. daugiau nei 2014 metais.

7. Daugiausiai svečių – rugsėjį
2015 metais vidutinis Vilniaus viešbučių kambarių užimtumas siekė 65 proc. Vidutinis Vilniaus viešbučių lovų užimtumas buvo 48,5 proc. Didžiausias kambarių užimtumas 2015 metais buvo rugsėjo mėnesį – 79,1 proc.

8. Turistų vyrų daugiau, nei moterų
Praėjusiais metais Vilniuje vykdytos apklausos, kurios metu apklausti beveik 3000 užsienio turistų, duomenimis, 55, 5 proc. turistų buvo vyrai, o 44,6 – moterys.

9. Daugiausiai turistų – iki 34 metų
Per 2015 metus, Vilnių dažniausiai lankė turistai, kurių amžius yra nuo 25 iki 34 metų. Mažiausiai sostinę lankė senjorai nuo 65 metų. (2015 metų apklausos, kurioje dalyvavo 2928 respondentai, duomenys).

10. Daugiau lankytojų, keliaujančių po vieną
Palyginti su ankstesniais metais, į Vilnių atvyksta vis daugiau turistų, keliaujančių po vieną. Po vieną dažniau atvyko lankytojai iš Danijos, Turkijos, Vokietijos bei Italijos.

11. Į Vilnių – lėktuvu
Palyginti su ankstesniais metais, 2015 metų apklausos dalyviai dažniau atvyko į Vilnių lėktuvu. Tikimasi, kad, įvedus naujas oro kryptis, turistų skaičius dar labiau išaugs.

12. Keliones planuoja savarankiškai
Dažniausiai (81 proc.) atvykusių į Vilnių turistų kelionę susiplanuoja patys. Kelionių agentūras renkasi svečiai iš Kinijos, Austrijos, Turkijos bei Vokietijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »