12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Publikuota: 2016 m. kovo 4 d. penktadienis

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. Vis dažniau esame pastebimi ir užsienio spaudoje – įvairūs kelionių žurnalai ir interneto svetainės siūlo aplankyti Vilnių ir atrasti jo žavesį. O ką vilniečiai žino apie čia atvykstančius svečius?

1. Praėjusiais metais Vilnių aplankė beveik 1 milijonas turistų!
Statistikos departamento duomenimis, 2015 metais Vilniaus miesto apgyvendinimo įstaigos sulaukė 978 841 svečių. Palyginti su 2014 metais, svečių skaičius išaugo 5,4 proc.

2. 81,7 proc. turistų – užsieniečiai
Daugiausia svečių sulaukta iš Baltarusijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos ir Latvijos.

3. Turistų iš Japonijos – net 70 proc. daugiau
Labiausiai (70 proc.) 2015 metais Vilniuje išaugo turistų skaičius iš Japonijos.  Iš viso per 2015 metus į Vilnių atvyko 15 497 turistai iš Japonijos.  Turistų skaičius augo ir  iš kitų Azijos šalių: Kinijos – 28 proc., Izraelio – 17 proc., Pietų Korėjos – 20 proc.

4. Daugiausia turistų – iš Baltarusijos
Sostinė per 2015 metus sulaukė daugiausia svečių iš Baltarusijos – 113 739  (15 proc. mažiau nei 2014 metais), antroje vietoje – Vokietija – 79 623 (11 proc. daugiau).

5. Į Vilnių atvyksta vis daugiau turistų iš Didžiosios Britanijos
Palyginti su 2014 metais, didžiausias turistų skaičiaus augimas iš pirmojo dešimtuko šalių, iš kurių į Vilnių atvyksta daugiausia turistų, buvo iš Jungtinės Karalystės (30 proc. daugiau). Taip pat padaugėjo turistų iš Norvegijos (28 proc. daugiau), Ukrainos (28 proc. daugiau) ir Italijos (20 proc. daugiau).

6. Lietuvių – 9,2 proc. daugiau
2015 metais Lietuvos gyventojai Vilniaus apgyvendinimo įstaigose sudarė 18,3 proc. visų juose apsilankiusių svečių. Iš viso į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas buvo atvykę 178 887 lietuvių, t.y. 9,2 proc. daugiau nei 2014 metais.

7. Daugiausiai svečių – rugsėjį
2015 metais vidutinis Vilniaus viešbučių kambarių užimtumas siekė 65 proc. Vidutinis Vilniaus viešbučių lovų užimtumas buvo 48,5 proc. Didžiausias kambarių užimtumas 2015 metais buvo rugsėjo mėnesį – 79,1 proc.

8. Turistų vyrų daugiau, nei moterų
Praėjusiais metais Vilniuje vykdytos apklausos, kurios metu apklausti beveik 3000 užsienio turistų, duomenimis, 55, 5 proc. turistų buvo vyrai, o 44,6 – moterys.

9. Daugiausiai turistų – iki 34 metų
Per 2015 metus, Vilnių dažniausiai lankė turistai, kurių amžius yra nuo 25 iki 34 metų. Mažiausiai sostinę lankė senjorai nuo 65 metų. (2015 metų apklausos, kurioje dalyvavo 2928 respondentai, duomenys).

10. Daugiau lankytojų, keliaujančių po vieną
Palyginti su ankstesniais metais, į Vilnių atvyksta vis daugiau turistų, keliaujančių po vieną. Po vieną dažniau atvyko lankytojai iš Danijos, Turkijos, Vokietijos bei Italijos.

11. Į Vilnių – lėktuvu
Palyginti su ankstesniais metais, 2015 metų apklausos dalyviai dažniau atvyko į Vilnių lėktuvu. Tikimasi, kad, įvedus naujas oro kryptis, turistų skaičius dar labiau išaugs.

12. Keliones planuoja savarankiškai
Dažniausiai (81 proc.) atvykusių į Vilnių turistų kelionę susiplanuoja patys. Kelionių agentūras renkasi svečiai iš Kinijos, Austrijos, Turkijos bei Vokietijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

LG pristatė pirmajį Lietuvoje ekologišką drabužių džiovintuvą

„LG Electronics“ (LG) išplėtė savo įrenginių pasirinkimą Lietuvoje – kompanija pirmą kartą šalyje pristatė ekologišką drabužių džiovintuvą (modelis RC9055AP3Z). skaityti »

Rašinių konkurso „Euro nebijau“ – drąsios mintys apie būsimą Lietuvos valiutą

Rašinių konkursui tema „Euro nebijau“ įvairių žanrų rašinių ir vieną vaizdo siužetą atsiuntė 23 autoriai, pasidalinę mintimis, kodėl jiems nerimo nekelia Europos Sąjungos bendroji valiuta. skaityti »

Kaip vasarą apsaugoti elektroninius prietaisus?

Besidžiaugdami karštomis liepos mėnesio dienomis gamtoje ar paplūdimyje net nesusimąstome, kad vasarą svarbu pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo elektroniniais prietaisais. skaityti »

„Google Maps“ siūlo žaisti žaidimą „Smarty Pins“ ir pasitikrinti geografijos žinias

Kompanija „Google“, pasinaudojusi savo sukaupta žemėlapių duomenų baze „Google Maps“, sukūrė naują žaidimą pavadinimu „Smarty Pins“. skaityti »

Dubajuje statomas reguliuojamos temperatūros miestas

Jungtinių Arabų Emyratų mieste Dubajuje ketinama statyti pirmąjį pasaulyje miestą su kontroliuojama temperatūra. skaityti »

Prieš skrydį keleiviai privalės įkrauti mobiliuosius įrenginius

Keleiviai, norintys skristi į Jungtines Amerikos Valstijas su išmaniuoju telefonu ar nešiojamuoju kompiuteriu, nuo šiol privalės prieš kelionę šiuos prietaisus įkrauti. skaityti »

Naujos kartos naikintuvas, kuris transformuosis į 3 naikintuvus

Britai kuria naujo tipo naikintuvus, kurie oro mūšiuose turės galimybę transformuotis iš vieno į tris naikintuvus. skaityti »

Kiek gigabaitų pakaktų, norint sukurti žmogų?

Kiek informacijos slypi žmogaus organizme? Ne tiek jau ir daug: visam vieno žmogaus genetiniam kodui išsaugoti pakaktų vos 1,5 Gb. Tik tiek? skaityti »

„Motorola Moto X“ bus galima atrakinti su „skaitmenine tatuiruote“

Viena visai neseniai susikūrusi įmonė kompanijos „Motorola“ užsakymu sukūrė „tatuiruotę“, galinčią atrakinti išmanųjį telefoną „Moto X“. skaityti »

Parko suoleliai – telefonams įkrauti

Bostono miesto parkuose pasirodys išmanieji suolai „Soofas“. Teigiama, kad šis produktas yra pirmasis žingsnis į išmaniųjų miestų baldus. skaityti »