12 keisčiausių vaizdų „Google Earth“

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 10 d. antradienis

Sala vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos „Google Earth“ lopinėliai. Kai kurie iš jų atrodo iš tiesų keistai.


Sala vaiduoklė


2012–aisiais Australijos mokslininkų grupė iš atradimų sąrašo išbraukė maždaug Vilniaus dydžio salą pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Mįslingoji vieta, pavadinimu „Sandy Island“, atsirado žemėlapiuose į šiaurės vakarus nuo Naujosios Kaledonijos. „Google Earth“ jis pasirodė kaip juodas poligonas. Bet kai 2012 m. lapkritį tyrėjai nuplaukė į jos buvimo vietą, paaiškėjo, kad salos ten nėra.

Salos nekrologe 2013 m. balandį tyrėjai paaiškino, kodėl sala–vaiduoklė kai kuriuose žemėlapiuose egzistavo ilgiau kaip 100 metų. Kaltė šiuo atveju suversta „žmogiškajam“ faktoriui: spėjama, kad žemėlapiuose buvo pažymėtas plūduriuojantis pemzos „plaustas“.


Kraujo ežeras?

Prie Sadro ežero Irake (33.396157° N, 44.486926° E) tyvuliuoja kraujo raudonumo ežeras. Kol kas nėra jokio oficialaus paaiškinimo, kodėl šio vandens telkinio spalva kruvina.

Sala ežere, tame ežere – sala, toje saloje – ežeras ir t. t.

Didžiausia „prūds–tame–prūde–bliūds–tame–bliūde–pluta–plūdur–plūruriuoj“ tipo salų ir ežerų kombinacija yra siaurame, vos 4 akrų pločio rėželyje Kanadoje (69.793° N, 108.241° W). Bevardė tildės (cirkumflekso arba aritmetikos ženklo „apytiksliai“) formos žalia salelė susirangiusi nedidelio ežerėlio viduryje, kuris įkalintas gerokai didesnėje saloje. Toji sala iškilusi viename iš ilgų „piršto“ tipo ežerų už 120 km į žemyno gilumą nuo Viktorijos salos kranto (Šiaurės Kanada).

Mažoji „sub–sub–sub–sala“ niekada taip ir nebūtų pastebėta, jei ne akylieji „Google Maps“ programos entuziastai. Šiaip ar taip, ko gero, žmogus į tą salelę dar nėra įkėlęs kojos.

Kapinynas

„Davis Monthan“ karinė oro bazė Taksone (Arizona, JAV). Tai vieta, kur amžinojo poilsio „atgula“ JAV karinių oro pajėgų lėktuvai. 2,6 tūkst. akrų ploto plieno paukščių kapinės (32 08'59.96„ N, 110 50'09.03“W) yra uždaros, tačiau iš „Google Earth“ aukštybių po jas galima visai neblogai pasižvalgyti.

Čia ilsisi kone visi JAV eskadrilėse nuo Antrojo pasaulinio karo laikų skraidę koviniai lėktuvai: pradedant šiurpiuoju atominius užtaisus virš Japonijos svaidžiusiu bombonešiu „B–52 StratoFortress“, baigiant naikintuvu „F–14 Tomcat“. Palaikai – įvairaus suirimo lygio.

Įdomi detalė: šiame kapinyne buvo nufilmuotas legendinio JAV roko dainininko Tomo Pečio (Tom Petty) su grupe „Heartbrakers“ hito „Learning To Fly“ („Mokausi skrist“) vaizdo klipas.

Didžiausias pasaulyje žodis?

Abu Dabio valdovų šeimos narys, Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) šeichas ir milijardierius Hamadas bin Hamdanas al Nahijanas (Hamad bin Hamdan al Nahyan) savo vardą išraižė smėlėtame Futaisi salos paviršiuje. Jis yra šios Persijos įlankos salos savininkas.

Užrašas HAMAD yra 700 metrų pločio ir 3 km ilgio, todėl gali būti didžiausias užrašas, žodis pasaulyje. Šiaip ar taip, jis (skirtingai nei Didžioji Kinų siena) yra matomas ir iš kosmoso.

Paprastai smėlyje užrašytus žodžius nutrina vėjas ar vanduo, tačiau šio žodžio raidės yra tokios didelės, kad suformavo savotiškus vandenkelius, kurie sugeria per potvynius pakilusį vandenį.

Laukinių dramblių banda

Manėte, kad niekada nepavyks pamatyti laukinių Afrikos dramblių gimtojoje stichijoje? Laimei, palydovams pasisekė nufotografuoti didelės rezoliucijos kadrus, kuriuose – per Čado savanas lekianti laukinių dramblių banda. Koordinatės – 10.903497 N,19.93229 E.

Paslaptingas Gobio dykumos labirintas

Naujesnės laidos „Google Earth“ vaizduose „knysliai“ pastebėjo mįslingą tviskantį labirintą. Jis spindi Kinijos teritorijoje esančioje Gobio dykumoje. Ekspertų teigimu, tai – slapta karinė kinų bazė, o labirintiškoji struktūra naudojama įvairiais tikslais – ginklų bandymams, šnipinėjimo palydovų kalibravimui, radarų instrumentuotės testavimui.

Įmantriausia struktūra – painus stačiakampio formos tinklelis su idealiai tiesiomis kraštinėmis. Kažkas panašaus į „Yagi“ antenų masyvą, kuris naudojamas meteorologijos ir atmosferos tyrimuose.

Kraštovaizdinė greitojo maisto restoranų tinklo reklama

Turint omenyje, kiek daug žmonių laisvą minutę naršo po „Google Earth“ vaizdus, nieko stebėtino, kad Žemės paviršiuje (atokesnėse vietovėse) it grybai po lietaus pradėjo dygti reklaminiai vaizdai – šis partizaninės rinkodaros triukas vadinamas „mapvertising“ (kartografinė rinkodara?).

Pavyzdžiui, didžiausias pasaulyje rudo gazuoto limonado raudonos ir baltos spalvų etiketėmis prekinis ženklas patupdytas ant vieno kalno šlaito Čilėje. Kalbama, kad jis sukomponuotas iš 70 tūkst. tuščių buteliukų.

Tačiau dar įspūdingiau atrodo populiaraus greitojo maitinimo tinklo KFC įkūrėjo Kolonelio Sanderso (Colonel Sanders) 87,5 tūkst. kvadratinių pėdų dydžio fizionomija – tai yra minėtų užkandinių tinklo prekinis ženklas (37.646163° N, 115.750819° W).

Laivo lavonas

Bolivijos krovininis keltas „S.S.Jassim“ 2003 m. nuskendo prie Sudano, užplaukęs ant Vingeito rifo. 81 metro ilgio gigantas yra vienas didžiausių nuskendusių laivų, matomų „Google Earth“ (19° 38' 46.00„ N, 37° 17' 42.00“ E).

Žemės bučinys

Neįtikėtina pareidolija – šios prisirpusios lūpos yra kalvų masyvas prie Garbo (Gharb), Sudane (12°22'13.32„N, 23°19'20.18“E).

Australų NSO?

Australijoje (30°30'38.44„S 115°22'56.03“E) pastebėtas keistas trikampis su ryškiomis šviesomis. Jis – lauko vidury. Kai jis 2007 m. buvo pastebėtas pirmą kartą, ufologai netruko apie tai užtrimituoti. Kiti „Google Earth“ naudotojai mano, kad tai gali būti antena, sujungta su gretima nuotoliniu būdu valdoma vėjo jėgaine.

Stulbinama pentagrama

Galiausiai mįslingoji pentagrama Kazachstane. Jos skersmuo – 366 metrų, ji išraižyta žemės paviršiuje. Nors kai kurie mistiškai nusiteikę komentatoriai būtų linkę šią vietą sieti su šėtonu ir satanistais, labiausiai tikėtina, kad ši struktūra tarybiniais laikais atsirado karinės bazės teritorijoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »