2060-aisiais vasarą Sidnėjuje bus pavojinga

Publikuota: 2009 m. kovo 26 d. ketvirtadienis

Sidnėjus
Prognozuojama, jog 2060 metais Australijos mieste Sidnėjuje vasaros bus tokios karštos, o oras – užterštas, jog tai gali kelti grėsmę vyresnių žmonių gyvybei.

Dėl klimato atšilimo kylanti vasaros temperatūra, sausas klimatas ir transporto bei krūmynų gaisrų sukeliamas smogas pavers Australijos miestą pavojingu sveikatai, teigia mokslininkai.

Didžiausias pavojus kils vyresnio amžiaus žmonėms, besiskundžiantiems širdies darbo sutrikimais ar astma, teigė valstybės finansuojamos Mokslo ir industrinių tyrimų organizacijos atstovas Martinas Cope`as. „Kalbame apie trigubai išaugusį besikreipiančiųjų į ligonines skaičių dėl kvėpavimo sutrikimų“, – teigė jis.

„Bus daugiau šiltų dienų, daugiau šiltų naktų ir senesnė visuomenė. Tą turime numatyti“, – sakė mokslininkas ir pridūrė, kad padėtis būtų ne tokia prasta, jei jau dabar būtų stengiamasi mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį.

M. Cope`o vadovaujama mokslininkų komanda Sidnėjaus orų prognozei kurti naudojo kompiuterinius modelius bei bandė nustatyti, kokį poveikį turės maksimalius vidutinės temperatūros padidėjimas nuo 1 iki 4 laipsnių Celsijaus, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Anot mokslininko, dienų, kuomet temperatūra pakils virš 30 laipsnių, bus 20 proc. daugiau, o dienų, kai temperatūra pakyla virš 40 laipsnių, gali padaugėti dvigubai.

M. Cope`o teigimu, manoma, kad 2060-aisiais gyvens ir dvigubai daugiau 65 metų ir vyresnių žmonių, taigi padaugės ir tų, kuriems karštis kels sveikatos sutrikimų.

Be to, karštomis dienomis Sidnėjaus oras bus labiau užterštas toksinėmis medžiagomis. Dėl šylančio oro padaugės sausrų, dulkių audrų, išaugs gaisrų pavojus.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »