2060-aisiais vasarą Sidnėjuje bus pavojinga

Publikuota: 2009 m. kovo 26 d. ketvirtadienis

Sidnėjus
Prognozuojama, jog 2060 metais Australijos mieste Sidnėjuje vasaros bus tokios karštos, o oras – užterštas, jog tai gali kelti grėsmę vyresnių žmonių gyvybei.

Dėl klimato atšilimo kylanti vasaros temperatūra, sausas klimatas ir transporto bei krūmynų gaisrų sukeliamas smogas pavers Australijos miestą pavojingu sveikatai, teigia mokslininkai.

Didžiausias pavojus kils vyresnio amžiaus žmonėms, besiskundžiantiems širdies darbo sutrikimais ar astma, teigė valstybės finansuojamos Mokslo ir industrinių tyrimų organizacijos atstovas Martinas Cope`as. „Kalbame apie trigubai išaugusį besikreipiančiųjų į ligonines skaičių dėl kvėpavimo sutrikimų“, – teigė jis.

„Bus daugiau šiltų dienų, daugiau šiltų naktų ir senesnė visuomenė. Tą turime numatyti“, – sakė mokslininkas ir pridūrė, kad padėtis būtų ne tokia prasta, jei jau dabar būtų stengiamasi mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį.

M. Cope`o vadovaujama mokslininkų komanda Sidnėjaus orų prognozei kurti naudojo kompiuterinius modelius bei bandė nustatyti, kokį poveikį turės maksimalius vidutinės temperatūros padidėjimas nuo 1 iki 4 laipsnių Celsijaus, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Anot mokslininko, dienų, kuomet temperatūra pakils virš 30 laipsnių, bus 20 proc. daugiau, o dienų, kai temperatūra pakyla virš 40 laipsnių, gali padaugėti dvigubai.

M. Cope`o teigimu, manoma, kad 2060-aisiais gyvens ir dvigubai daugiau 65 metų ir vyresnių žmonių, taigi padaugės ir tų, kuriems karštis kels sveikatos sutrikimų.

Be to, karštomis dienomis Sidnėjaus oras bus labiau užterštas toksinėmis medžiagomis. Dėl šylančio oro padaugės sausrų, dulkių audrų, išaugs gaisrų pavojus.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »