4D spausdintuvai kurs susirenkančius baldus ir net namus

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

Specialistai iš Masačiusetso technologinio instituto (MIT) dirba prie naujos kartos 3D spausdintuvo, jau vadinamo 4D spausdintuvu. Tai inovatyvus spausdinimo būdas, kai naudojamos unikalios daugiasluoksnės medžiagos ir vanduo. Toks spausdintuvas gali išspausdinti objektą, o šis savarankiškai susikurs reikalingą formą.

MIT dirbančio architekto ir mokslininko Skylaro Tibbitso teigimu, ateityje keturmačiai spausdintuvai galės spausdinti baldus, transporto priemones, netgi namus, juo labiau kad visai tai bus galima lengvai surinkti iš dalių.

Iš esmės 4D spausdintuvai yra patobulinta pramoninių 3D spausdintuvų modifikacija. Jos yra daugiasluoksnės ir sugeba pasisavinti vandenį. Teigiama, kad 4D spausdintuvuose vanduo virsta savotišku energijos šaltiniu, dėl kurio figūros gali savarankiškai plėstis, lankstytis ir netgi susisukti tam tikrose vietose. Toks technologinis procesas leidžia sukurti bet kokius objektus per minimalų laiko tarpsnį, savo ruožtu nuo gaunamų gaminių sudėtingumo priklauso tik sunaudojamo vandens kiekis.

Ekspertai mano, kad keturių matmenų spausdinimo technologijos techninė realizacija nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Užtenka tik tam tikru būdu modifikuoti pramoninį 3D-spausdintuvą ir išmokyti jį dirbti su naujo tipo medžiagomis. Jiems antrina ir kompanijos „AutoDesk“ atstovai, taip pat dalyvaujantys MIT projekte ir naujajam 4D spausdintuvui kuriantys programinę įrangą.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »