Specialistai iš Masačiusetso technologinio instituto (MIT) dirba prie naujos kartos 3D spausdintuvo, jau vadinamo 4D spausdintuvu. Tai inovatyvus spausdinimo būdas, kai naudojamos unikalios daugiasluoksnės medžiagos ir vanduo.
Specialistai iš Masačiusetso technologinio instituto (MIT) dirba prie naujos kartos 3D spausdintuvo, jau vadinamo 4D spausdintuvu. Tai inovatyvus spausdinimo būdas, kai naudojamos unikalios daugiasluoksnės medžiagos ir vanduo. Toks spausdintuvas gali išspausdinti objektą, o šis savarankiškai susikurs reikalingą formą.
MIT dirbančio architekto ir mokslininko Skylaro Tibbitso teigimu, ateityje keturmačiai spausdintuvai galės spausdinti baldus, transporto priemones, netgi namus, juo labiau kad visai tai bus galima lengvai surinkti iš dalių.
Iš esmės 4D spausdintuvai yra patobulinta pramoninių 3D spausdintuvų modifikacija. Jos yra daugiasluoksnės ir sugeba pasisavinti vandenį. Teigiama, kad 4D spausdintuvuose vanduo virsta savotišku energijos šaltiniu, dėl kurio figūros gali savarankiškai plėstis, lankstytis ir netgi susisukti tam tikrose vietose. Toks technologinis procesas leidžia sukurti bet kokius objektus per minimalų laiko tarpsnį, savo ruožtu nuo gaunamų gaminių sudėtingumo priklauso tik sunaudojamo vandens kiekis.
Ekspertai mano, kad keturių matmenų spausdinimo technologijos techninė realizacija nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Užtenka tik tam tikru būdu modifikuoti pramoninį 3D-spausdintuvą ir išmokyti jį dirbti su naujo tipo medžiagomis. Jiems antrina ir kompanijos „AutoDesk“ atstovai, taip pat dalyvaujantys MIT projekte ir naujajam 4D spausdintuvui kuriantys programinę įrangą.