4D spausdintuvai kurs susirenkančius baldus ir net namus

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

Specialistai iš Masačiusetso technologinio instituto (MIT) dirba prie naujos kartos 3D spausdintuvo, jau vadinamo 4D spausdintuvu. Tai inovatyvus spausdinimo būdas, kai naudojamos unikalios daugiasluoksnės medžiagos ir vanduo. Toks spausdintuvas gali išspausdinti objektą, o šis savarankiškai susikurs reikalingą formą.

MIT dirbančio architekto ir mokslininko Skylaro Tibbitso teigimu, ateityje keturmačiai spausdintuvai galės spausdinti baldus, transporto priemones, netgi namus, juo labiau kad visai tai bus galima lengvai surinkti iš dalių.

Iš esmės 4D spausdintuvai yra patobulinta pramoninių 3D spausdintuvų modifikacija. Jos yra daugiasluoksnės ir sugeba pasisavinti vandenį. Teigiama, kad 4D spausdintuvuose vanduo virsta savotišku energijos šaltiniu, dėl kurio figūros gali savarankiškai plėstis, lankstytis ir netgi susisukti tam tikrose vietose. Toks technologinis procesas leidžia sukurti bet kokius objektus per minimalų laiko tarpsnį, savo ruožtu nuo gaunamų gaminių sudėtingumo priklauso tik sunaudojamo vandens kiekis.

Ekspertai mano, kad keturių matmenų spausdinimo technologijos techninė realizacija nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Užtenka tik tam tikru būdu modifikuoti pramoninį 3D-spausdintuvą ir išmokyti jį dirbti su naujo tipo medžiagomis. Jiems antrina ir kompanijos „AutoDesk“ atstovai, taip pat dalyvaujantys MIT projekte ir naujajam 4D spausdintuvui kuriantys programinę įrangą.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »