Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dvi „Samsung“ reklamos – tarp dešimties žiūrimiausių

Du reklaminiai „Samsung“ filmukai pateko į žiūrimiausių savaitės reklamų dešimtuką, praneša „AdAge“. skaityti »

Irane užblokuota Londono olimpiados svetainė

Oficiali 2012-ųjų olimpiados svetainė tapo neprieinama Irano interneto vartotojams, praneša „BBC News“. skaityti »

Atsikurianti plėvelė „Toray“ apsaugos įrenginius nuo įbrėžimų

Japonijos kompanija „Toray Advanced Film“ pradeda gamini specialią atsikuriančią plėvelę, skirtą apsaugoti nešiojamuosius elektroninius įrenginius nuo įbrėžimų. skaityti »

„Google“ atskleidė šiek tiek informacijos apie savo „Interneto akinių“ projektą

„Google“ vaizdo įrašas, paskelbtas socialiniame tinklalapyje „Google+“, patvirtino, kad sklandę gandai apie kuriamus akinius, kurie turėtų sujungti realų ir virtualų pasaulius, buvo teisingi. skaityti »

„Eddy“ – elektroninė braižymo lenta

Jeigu Jūs nors kartą gyvenime statėte namą, dalyvavote jo projektavimo procese ir pan., tai tikrai žinote, kiek daug įvairiausių eskizų, brėžinių ir pan. reikia parengti. skaityti »

Garso kolonėlės „Wrenz“

Įvairi vaizdo ir garso aparatūra mus supa kasdien. Ko gero, daugelio namuose rasime ne vieną prietaisą, skirtą pagerinti mūsų buitį ir smagiau leisti laisvalaikį. skaityti »

Pirmą kartą atkurti garsai, kurie galėtų sklisti Marse ar Veneroje

Nepaisant jau daug metų besitęsiančių kosmoso tyrimų, iki šiol žmonės neturėjo beveik jokių duomenų, kokie garsai gali sklisti kitose planetos. skaityti »

Konceptas „iPod Nano Touch“

Jaunas dizaineris Enrico Penelio yra kompanijos „Apple“ gerbėjas, todėl šį kartą jis siūlo naują muzikos grotuvo „iPod“ konceptą. skaityti »

Vilniaus miesto kortelė pristatoma pasaulinėje kortelių svetainėje

Nuo šiol oficialią Vilniaus miesto kortelę galima įsigyti ir pasaulinėje miesto kortelių interneto svetainėje www.worldcitycard.com. skaityti »

Kasdienius spausdinimo procesus biuruose perleisti specialistams skatina greitas darbo ritmas

Pasaulinės rinkos tyrimų ir strateginio konsultavimo kompanijos „InfoTrends“ atliktas tyrimas atskleidžia, kad vis daugiau įmonių rūpinimąsi kasdieniu spausdinimu atiduos į specialistų rankas. skaityti »