Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Apple“ gali būti uždrausta išvežti „iPad“ iš Kinijos

Kinijos kompanija „Proview Technology“ sieks uždrausti planšetinių kompiuterių „iPad“ eksportą iš Kinijos, o taip pat jų importą. skaityti »

„Kodak“ nebegamins skaitmeninės produkcijos

Vasario mėnesį paskelbusi apie bankrotą, bendrovė „Kodak" pranešė ketinanti nebegaminti skaitmeninių vaizdo kamerų bei fotoaparatų. skaityti »

Ieškoma būdų elektromobilių gamybai ir perdirbimui Lietuvoje skatinti

Valstybinės kelių transporto inspekcijoje surengtame susitikime su Lietuvos elektromobilių asociacijos (LEA) nariais aptarti aktualiausi klausimai, iškylantys gaminant ar perdirbant elektromobilius. skaityti »

„Philips“ sukūrė dėvimą skausmą malšinantį įrenginį

Tarptautinė technologinių inovacijų kūrėja „Philips“ sukūrė dėvimą skausmą mažinantį įrenginį „BlueTouch“, kuriame pritaikytos šviesos terapijos technologijos. skaityti »

„YouTube“ svetainėje populiarėja Šiaurės Korėjos akordeonistų ansamblis

Šiaurės Korėjos ansamblis, kurį sudaro jauni šios šalies akordeonistai, pristatę savą Norvegijos grupės „A-ha“ dainos „Take on Me“ versiją, tapo itin populiarus „YouTube“ svetainėje. skaityti »

Išmanieji akiniai: nebe vizija, o realybė

Praėjusiais metais modernios technologijos itin sėkmingai veržėsi į akinių rinką. Vasarą JAV, o kiek vėliau ir Europos rinkai buvo pristatyti pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. skaityti »

Niujorko viešoji biblioteka pasiūlė patiems susikurti stereofotografijų

Niujorko viešoji biblioteka savo archyve turi daugiau nei 40 000 istorinių stereofotografijų – stereogramų, daugumai kurių jau daugiau nei šimtas metų. skaityti »

Išmanusis „saulės“ krėslas

Krėslas, šezlongas arba lauko suolelis – neįprastos formos, bet patogus, o svarbiausia – išmanus. Ar gali taip būti? Gali. skaityti »

„Kamuoliai“ – geriamojo vandens rezervuaras

Jaunas studentas siūlo iš pažiūros paprastą, bet veiksmingą būdą „rinkti“ vandenį iš aplinkos, jį valyti ir naudoti. Jis siūlo sukurti „vandens kamuolius“. skaityti »

Minima Europos duomenų apsaugos diena

Europos duomenų apsaugos diena paskelbta sausio 28–oji. Ši diena įtvirtinta Europos Tarybos iniciatyva, siekiant plėsti Europos piliečių žinias apie asmens duomenų apsaugos problemas, taip pat informuoti piliečius apie jų teises bei atsakomybę. skaityti »