Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

KPMG: elektromobiliai pirmiausia užkariaus Kinijos ir Japonijos rinkas

KPMG transporto ekspertų vertinimu, iki 2025 metų pasaulyje apie 15 procentų registruojamų naujų automobilių bus elektromobiliai. skaityti »

Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. skaityti »

„Fujifilm“ pristato „X–Pro1“ – fotoaparatą su keičiamais objektyvais

„Fujifilm“ praneša ilgai lauktą naujieną: kompanija pristato „X–Pro1“ fotoaparatą su keičiamais objektyvais. skaityti »

Keitimasis failais – „religija“

Švedijoje įtvirtinta nauja religijos rūšis „Kopimismas“, kuri paremta failų keitimusi. O komandos „Ctrl C“ ir „Ctrl V“ – šventi simboliai. Nauja religija turi ne vieną tūkstantį pasekėjų ir jų skaičius auga. skaityti »

Modeliai garsina save socialiniuose tinkluose

Koks greičiausias būdas jaunai, modelio karjerą pradėjusiai merginai išgarsėti? Atsakymas paprastas: susikurti stulbinančią anketą ir nuolat ją pildyti. skaityti »

Pasą pakeitė „iPad‘as“

Kanadietis Martinas Reischas, kirsdamas Kanados ir JAV sieną, vietoj savo pamirštos tapatybės kortelės pasieniečiams pateikė jos kopiją planšetiniame „iPad“ kompiuteryje. skaityti »

Britai apsiperka internete apsvaigę

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė atskleidė, jog 43 proc. Didžiosios Britanijos piliečių, kurie įsigijo vieną ar kitą prekę internetu, buvo neblaivūs. skaityti »

Naujasis „Mitsubishi“ dyzelis – švariausias savo klasėje

Per nepilnus dvejus metus „Mitsubishi Motors Corporation“ kompaktiškas miesto visureigis ASX Europoje tapo geriausiai parduodamu koncerno modeliu. skaityti »

Nauja era: elektroniniai papuošalai

Įvairūs elektroniniai „daikčiukai:“ ausinės, USB atmintinės, telefono laikikliai ir pan. vis dažniau atlieka ne tik pagrindinę savo funkciją, bet tarnauja kaip aksesuarai. Tai suprasdamas dizaineris Biju Neyyan siūlo lankstų muzikos grotuvą. skaityti »

Įkraunama kompiuterio pelė

Ar pamenate kai vaikystėje žaisdavote su „YoYo“? Tai nedidelis, apskritas, dažniausiai iš plastiko pagamintas daiktas su pritvirtinta virvele. Kilnodami ranką aukštyn žemyn priversdavome ją susivynioti. Tačiau dizaineriui Shih–Chan Chiu tai ne vien žaislas. „YoYo“ idėją jis panaudojo kitur. skaityti »