Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bausmė Malaizijos gyventojui – 100 kartų atsiprašyti per „Twitter“

Malaizijoje gyvenantis visuomenės veikėjas Fahmi Fadzilis privalės 100 kartų atsiprašyti leidyklos „BluInc Media“, kuri apkaltino jį šmeižtu. skaityti »

Robotas, mokantis skaityti

Robotai gali ne tik judėti, vaikščioti, atlikti buities darbus, bet net ir skaityti. Pensilvanijos universiteto studentai savo pačių sukurtą robotą „Graspy“ išmokė pažinti raides. skaityti »

Amerikiečių pora savo būsimą vaikelį užregistravo „Facebook“ tinkle

Amerikiečių pora Eli ir Metas Grynai iš Teksaso valstijos užregistravo savo dar negimusią dukterį socialiniame tinkle „Facebook“. skaityti »

„Kung Fu Panda 2“ efektų užkulisiuose – HP technologijos“

HP ir „DreamWorks Animation“ vėl susivienijo, kad žiūrovams pristatytų dar vieną veiksmo kupiną, 3D animacijos filmą „Kung Fu Panda 2“, kuris rytoj pasirodys Lietuvos kino teatruose. skaityti »

Ispanijos inžinieriai sukūrė elektrinio motociklo prototipą

Madrido Karloso III universiteto inžinieriai sukūrė elektrinio motociklo prototipą, kuris neseniai dalyvavo pirmajame tokių motociklų pasauliniame čempionate. skaityti »

„Ford“ automobiliai kalbasi tarpusavyje

„Ford“ šiandien pademonstravo naujausius pasiekimus įgyvendinant automobilių tarpusavio komunikacijos sistemos „CoCarX“ (Co–operative Cars Extended) projekto pasiekimus. skaityti »

3D technologijos leidžia ištirti priešistorės gyvūniją

Berlyno gamtos istorijos muziejaus specialistai, atlikę naujausią kompiuterinės tomografijos tyrimą ir gavę trimatį tiriamo objekto vaizdą, nuo šios galės ištirti sunkiai net pro mikroskopą įžiūrimas fosiles ir atskleisti prieš milijonus metų egzistavusius gyvius. skaityti »

Startuoja virtualus paplūdimio futbolo čempionatas

Europos paplūdimio futbolo čempionato išvakarėse startuoja elektroninis paplūdimio futbolo žaidimas, kuriame galės dalyvauti ir lietuviai, ir visi europiečiai. skaityti »

„Facebook‘e“ susibūrę kulinarai sukūrė knygą

Vasarą kulinarijos mėgėjai pasitinka su naujiena – sukūrė jau antrą elektroninę ir nemokamą „Skaniausių šeimos kepinių knygą“, tiksliau – išsamų pavasarinių kepinių skyrių. skaityti »

„iPad“ pristatė kompiuterinius žaidimus katėms

Maisto gyvūnams gamintoja „Friskies“ praėjusią savaitę pristatė tris naujus žaidimus, skirtus katėms, kurie pritaikyti „iPad“ planšetiniams kompiuteriams. skaityti »