Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Internete publikuota originali istorija apie I. Niutoną ir obuolį

Internete paviešinta originali istorija apie Niutono gravitacijos teorijos sukūrimo istoriją, kuomet neva jam į galva trinktelėjęs obuolys „nušvietė“ garsaus mokslininko protą. skaityti »

Ar gali lietus sukelti gaisrą?

Neretai sodininkystei skirtuose interneto portaluose ir kituose šios srities informacijos šaltiniuose galima rasti patarimų nelaistyti augalų saulėtą dieną, nes taip jiems galima pakenkti. skaityti »

Japonijoje – deguonies terapija šunims

Deguonies terapija yra seniai žinoma procedūra, taikoma tiek grožio, tiek medicininėse klinikose. skaityti »

Naujas tyrimas: mobilieji telefonai gerina atmintį

Mobiliųjų telefonų įtaka sveikatai yra tokia pat kontroversiška tema, kaip ir klimato kaitos priežastys. skaityti »

Ar įmanoma maistą atšaldyti naudojant mikrobangų krosnelę?

Deja, ne. Mikrobangų krosnelės veikimo principas remiasi tuo, jog jos pagreitina šildomame objekte esančių atomų judėjimą, taip generuodamos karštį. skaityti »

Izraelietis pagerino D. Bleino rekordą

Kezis Dynas – iliuzionistas, kuris Izraelio sostinės Tel Avivo centre beveik visiškai nuogas užsidarė į iš ledo pagamintą kubą. skaityti »

Duris atveria aukščiausias pasaulyje dangoraižis

Sausio 4 dieną oficialiai atidaromas pastatas „Burj Dubai“. skaityti »

Išgąsdintas dramblys sukėlė sąmyšį šventykloje

Šešerių metų dramblys Avanija šeštadienio vakarą sukėlė tikrą paniką Indijoje. skaityti »

Naujų dantų išsiauginimas – jau nebetolima realybė

Šalia lovos vandens stiklinėje pamerkti dantų protezai jau visai greitai gali tapti praeitimi – Didžiosios Britanijos mokslininkai teigia, jog žmonės netrukus galės pakeisti prarastus dantis paprasčiausiai išsiaugindami naujus. skaityti »

Pasiektas popierinio lėktuvėlio skrydžio trukmės rekordas

Inžinierius iš japonijos Takuo Toda pasiekė popierinio lėktuvėlio skrydžio trukmės rekordą. Jo rankomis lankstyta popierinė konstrukcija ore išbuvo 26,1 sekundės. skaityti »