Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »