Aiškėja „Baltijos NSO“ paslaptis

Publikuota: 2012 m. liepos 16 d. pirmadienis

Baltijos dugne rastą NSO formos objektą tyrinėjanti švedų narų grupė „Ocean Explorer“ po naujausių objekto žvalgytuvių ir buvusio Švedijos jūrų karinių pajėgų eksperto konsultacijos paskelbė, kad aiškėja tikroji disko pavidalo objekto paskirtis.

„Ocean Explorer“ mano, kad jų rastas objektas gali būti nacistų ginklas prieš priešo povandeninių laivų flotilę, Baltijos jūros dugne atsidūręs Antrojo pasaulinio karo metais. Sonarų duomenys rodo, kad 3 metrus nuo dugno pakilęs grybo pavidalo objektas su disko formos kepure, kurios skersmuo, kaip paaiškėjo, – 60 metrų, o „storis“ – 7,5 metro, gali būti britų ir sovietų povandeninius laivus klaidinusio ginklo povandeninis pagrindas.

Toks ginklas būdavo gaminamas iš vielos tinklo, kuris klaidindavo priešo povandeninių laivų radarus, todėl šie laivai dažniau atsitrenkdavo į kliūtis. Šio ginklo klaidinimo efektas prilygsta švyturių išjungimui pakrantėse, dėl ko laivų kapitonai praranda galimybę tamsoje pamatyti krantą ir gali užplaukti ant seklumos.

Buvęs Švedijos jūrų pajėgų karininkas, Antrojo pasaulinio karo ekspertas Andresas Autelusas (Anders Autellus) narams paaiškino, kad Baltijos dugne rasta struktūra galėjo būti antiradaro įrenginio, skirto apsunkinti britų ir rusų povandeninių laivų manevravimą, pagrindas.

Didžiulis plieno ir betono statinys gali tapti vienu iš svarbiausių karinių istorinių radinių per pastaruosius metus. Anot A. Auteluso, objektą turėtų gaubti dvigubas betono karkasas, sutvirtintas vielos tinklu. Jo paskirtis – klaidinti povandeninius laivus. A. Auteluso tvirtinimu, panašius objektus jūros dugnuose įrenginėdavo ir britai. Tai gali paaiškinti, kodėl prisiartinus prie objekto narams ėmė streikuoti nėrimo kompiuteriai ir elektros energijos tiekimo sistemos.

Eksperto aiškinimu, „ši Baltijos jūros sritis vokiečių karo strategams buvo gyvybiškai svarbi, nes šiuo jūros keliu iš Švedijos buvo gabenamos svarbios dalys nacistų karinei technikai. Be jų Vokietijos kariuomenė būtų seniai sustojusi“.

„Panašu, kad tai – vienas iš logiškiausių paaiškinimų, – sutinka vienas iš „Ocean Explorer“ narų Štefanas Hogebornas (Stefan Hogeborn). – Šis objektas guli tiesiai po labai svarbiu jūros keliu. Jis turėtų nežmoniškai daug sverti – vien betonas ir plienas. Kiti tame Baltijos jūros regione buvę nacistų priešpovandeniniai įrenginiai nebuvo tokie dideli.“

Rasto objekto tyrinėjimus „Ocean Explorer“ tęs.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos dugno NSO: tyrimų rezultatai pažėrė naujų mįslių

Švedų bendrovė „Ocean Explorer“ pradeda Baltijos jūros dugne aptikto disko pavidalo objekto tyrimus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Biografinė Steve‘o Jobso knyga bus perleista rugsėjo 10 dieną

Rašytojo Walterio Isaacsono parašyta itin didelio populiarumo sulaukusi biografinė knyga apie „Apple“ įkūrėją Steve‘ą Jobsą rugsėjo 10 dieną bus perleista su nauju – popieriniu – viršeliu. skaityti »

Išmaniųjų telefonų darbo laiką pailgins saulės baterijos

Prancūzijos kompanijos „SunPartner“ specialistai sukūrė naują būdą pailginti išmaniųjų telefonų darbo laiką – jie siūlo mobiliųjų įrenginių ekranuose montuoti plonas perregimas saulės baterijas. skaityti »

Greičiausias pasaulyje – kinų superkompiuteris

Paskelbtas 500 greičiausių pasaulio kompiuterių sąrašas. Remiantis juo, greičiausias pasaulyje yra „Tianhe-2“, sukurtas Kinijos nacionaliniame saugumo technologijų universitete. skaityti »

„Apple“ ketina išleisti „iPhone“ su dideliais ekranais?

Kompanija „Apple“ planuoja išleisti išmaniojo telefono „iPhone“ modelius su 4,7 ir 5,7 colių įstrižainės ekranais, skelbia „Reuters“, remiantis kompanijai artimų asmenų pateikta informacija. skaityti »

1752 m. įrodyta: žaibas yra elektros išlydis

1752 m. birželio 15 dieną Bendžaminas Franklinas eksperimentu įrodė, kad žaibas yra elektros išlydis. skaityti »

Vokiečiai kuria ateities projektorių

Vokietijos kompanija „Osram“ Berlyne pademonstravo multimedijos projektoriui skirto modulio pavyzdį, kuriame vaizdui projektuoti nenaudojamos nei lempos, nei LED. skaityti »

Ploniausias pasaulio laikrodis – lanksti 0,8 mm juostelė

Ploniausias pasaulio laikrodis yra vos 0,8 mm storio ir yra pagamintas iš vientiso lankstaus korozijai atsparaus plieno. CST-01 yra plonesnis už banko kortelę, tačiau jame pakanka vietos ir elektroninio rašalo ekranui, ir baterijai. skaityti »

Bankas netyčia pervedė 222222222,22 eurus

Vieno Vokietijos banko tarnautojas, užsnūdęs darbo metu, netyčia pervedė daugiau nei 222 mln. eurų. skaityti »

Filmas „Jobs“ JAV kino teatrus pasieks rugpjūčio 16 dieną

Biografinis filmas apie legendinį kompanijos „Apple“ įkūrėją ir vadovą Steve‘ą Jobsą kino teatrus pasieks jau šios vasaros pabaigoje – rugpjūčio 16 dieną. skaityti »

„Adidas“ ir „Nike“ 3D spausdinimą pritaikė sportinių batelių gamyboje

Sportinių drabužių ir avalynės gamintojos „Adidas“ ir „Nike“ sportinių batelių gamyboje pradėjo taikyti 3D spausdinimo technologiją. skaityti »