Akinių revoliucijai lietuviai dar nepasiruošę

Publikuota: 2011 m. birželio 20 d. pirmadienis

Pasaulio žiniasklaidoje  pasirodžius intriguojančioms žinutėms apie akių revoliuciją sukelsiančius JAV bendrovės išrastus ir rinkai jau pristatytus elektroninius akinius, vieno didžiausių optikos tinklų Lietuvoje „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas yra įsitikinęs, kad Lietuvoje ši mokslo naujiena pasisekimo neturės.

Šią vasarą JAV, o netrukus ir Europos rinką pasieksiantys akiniai bus pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. Pasak akinių gamintojų naujuosius akinius dėvintys žmonės galės pakeisti akinių židinio nuotolį automatiškai, tai yra, palenkę galvą, arba rankiniu būdu, palietę akinių rėmelyje paslėptą jungiklį. Tokiu būdu ši mokslo naujiena tiktų  tiek ir skaitymui, tiek ir žiūrėjimui į tolį.

Vis dėlto anapus Atlanto optikos specialistų liaupsinami elektroniniai akiniai daugiau nei dešimt metų akinių versle dirbančiam G. Kersnauskui neatrodo verti itin didelio dėmesio. „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse atstovaujantis G. Kersnauskas teigia sugebantis nujausti tautiečių poreikius ir baimes, susijusias su akinių nešiojimo kultūra, todėl manantis, kad elektroniniai akiniai mūsų šalyje geriausiu atveju taptų tik dar vienu pasipuikuoti norinčiųjų aksesuaru, tačiau įprastų korekcinių akinių neišstumtų.  

„Mokslo laimėjimai žmoniją veda į priekį ir dėl jų reikalingumo niekas nedrįstų ginčytis, - sako  G. Kersnauskas, - tačiau tenka pripažinti, kad esame konservatyvi tauta, kuriai priprasti prie naujovių reikia laiko, o kartais neužtenka ir noro. Galų gale, nemaža naująja technologija patobulintų akinių kaina juos išbandyti leis vos vienam kitam lietuvaičiui“.  Optikos tinklų vadovas primena, kad dar visai neseniai buvo tvirtinta, kad ir elektroninė knyga visiškai išstums popierinę, tačiau taip neatsitiko. G.Kersnausko manymu, elektroniniai akiniai – idėja, kuriai tiesiog atėjo laikas, tačiau didelės jų paklausos Lietuvoje neįžvelgia.

Pranešama, kad elektroniniai akiniai kaip ir įprastiniai bus gaminami pagal gydytojų receptus. Vis dėlto didžiausias  šios naujovės trūkumas – didelė kaina. Planuojama, kad viena akinių pora kainuos nuo 1 000 iki 1 250 JAV dolerių, kartu su  rėmeliais, lęšiais, baterijos krovikliu ir dėklu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmanieji akiniai: nebe vizija, o realybė

Praėjusiais metais modernios technologijos itin sėkmingai veržėsi į akinių rinką. Vasarą JAV, o kiek vėliau ir Europos rinkai buvo pristatyti pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonai pademonstravo ant dilbio naudojamą klaviatūrą

Japonijos bendrovė NEC sukūrė išmanųjį laikrodį, veikiantį su specialiais papildytosios realybės akiniais, kurie leidžia naudotis klaviatūra tiesiog ant dilbio. Šią klaviatūrą kūrėjai pavadino „ArmKeypad“. skaityti »

Suomiai pristatė mažiausią pasaulyje kompiuterį

Suomijos bendrovė „Solu“ pristatė mažiausią pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį. Naujasis įrenginys ne tik lengvai telpa kišenėje, bet ir atlieka visas funkcijas, kurias turi standartinio dydžio nešiojamieji kompiuteriai. skaityti »

Sukurtas išmanusis priedas įprastiems laikrodžiams

Prietaisą „Trivoly“ pritaisius prie bet kokio laikrodžio, šis virsta išmaniuoju. skaityti »

Penkerių metų berniukas moka 7 kalbas ir demonstruoja telepatinius sugebėjimus

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriam būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. skaityti »

Sukurtas automobilis iš mobiliųjų telefonų

Penkiasdešimt trejų menininkas iš Taivano Lin Shih Pao pastaruosius keturis mėnesius konstravo unikalų meno kūrinį – automobilį iš 25 tūkstančių naudotų mobiliųjų telefonų. skaityti »

Ateityje prekes pristatys robotai?

Vienas iš „Skype“ kūrėjų pristatė roboto prototipą „Starship“, kuris ateityje galėtų pakeisti interneto parduotuvių kurjerius. skaityti »

Sukurtas išmanusis žibintuvėlis, energiją gaunantis iš žmogaus kūno šilumos

Projekto „Lumen“ autorius sukūrė žibintuvėlį, kuris energiją gauna tiesiog iš žmogaus kūno. skaityti »

Dirbtinio intelekto protas prilygsta keturmečiui vaikui

Ištirta, kad dirbtinio intelekto sistemos sėkmingai įveikia keturmečiams skirtus IQ testus, tačiau septynmečiams skirtos užduotys jau kelia sunkumų. skaityti »

Kai mūsų bosai bus robotai

Boso dienos proga pagalvokite, kas būtų, jei jūsų bosas būtų robotas? Analitinė bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad jau 2018 metais žmonės dirbs kartu su robotais ir net pradės su jais konkuruoti. skaityti »

Popierinė gervė „išmoko“ skraidyti

Japonų bendrovė „Rom“ į popierinę gervę įtaisė mikrokompiuterį „Lazurite fly“, kuris leidžia popieriniam paukščiui 5 min. išsilaikyti ore. skaityti »