Akinių revoliucijai lietuviai dar nepasiruošę

Publikuota: 2011 m. birželio 20 d. pirmadienis

Pasaulio žiniasklaidoje  pasirodžius intriguojančioms žinutėms apie akių revoliuciją sukelsiančius JAV bendrovės išrastus ir rinkai jau pristatytus elektroninius akinius, vieno didžiausių optikos tinklų Lietuvoje „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas yra įsitikinęs, kad Lietuvoje ši mokslo naujiena pasisekimo neturės.

Šią vasarą JAV, o netrukus ir Europos rinką pasieksiantys akiniai bus pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. Pasak akinių gamintojų naujuosius akinius dėvintys žmonės galės pakeisti akinių židinio nuotolį automatiškai, tai yra, palenkę galvą, arba rankiniu būdu, palietę akinių rėmelyje paslėptą jungiklį. Tokiu būdu ši mokslo naujiena tiktų  tiek ir skaitymui, tiek ir žiūrėjimui į tolį.

Vis dėlto anapus Atlanto optikos specialistų liaupsinami elektroniniai akiniai daugiau nei dešimt metų akinių versle dirbančiam G. Kersnauskui neatrodo verti itin didelio dėmesio. „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse atstovaujantis G. Kersnauskas teigia sugebantis nujausti tautiečių poreikius ir baimes, susijusias su akinių nešiojimo kultūra, todėl manantis, kad elektroniniai akiniai mūsų šalyje geriausiu atveju taptų tik dar vienu pasipuikuoti norinčiųjų aksesuaru, tačiau įprastų korekcinių akinių neišstumtų.  

„Mokslo laimėjimai žmoniją veda į priekį ir dėl jų reikalingumo niekas nedrįstų ginčytis, - sako  G. Kersnauskas, - tačiau tenka pripažinti, kad esame konservatyvi tauta, kuriai priprasti prie naujovių reikia laiko, o kartais neužtenka ir noro. Galų gale, nemaža naująja technologija patobulintų akinių kaina juos išbandyti leis vos vienam kitam lietuvaičiui“.  Optikos tinklų vadovas primena, kad dar visai neseniai buvo tvirtinta, kad ir elektroninė knyga visiškai išstums popierinę, tačiau taip neatsitiko. G.Kersnausko manymu, elektroniniai akiniai – idėja, kuriai tiesiog atėjo laikas, tačiau didelės jų paklausos Lietuvoje neįžvelgia.

Pranešama, kad elektroniniai akiniai kaip ir įprastiniai bus gaminami pagal gydytojų receptus. Vis dėlto didžiausias  šios naujovės trūkumas – didelė kaina. Planuojama, kad viena akinių pora kainuos nuo 1 000 iki 1 250 JAV dolerių, kartu su  rėmeliais, lęšiais, baterijos krovikliu ir dėklu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmanieji akiniai: nebe vizija, o realybė

Praėjusiais metais modernios technologijos itin sėkmingai veržėsi į akinių rinką. Vasarą JAV, o kiek vėliau ir Europos rinkai buvo pristatyti pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »