Akinių revoliucijai lietuviai dar nepasiruošę

Publikuota: 2011 m. birželio 20 d. pirmadienis

Pasaulio žiniasklaidoje  pasirodžius intriguojančioms žinutėms apie akių revoliuciją sukelsiančius JAV bendrovės išrastus ir rinkai jau pristatytus elektroninius akinius, vieno didžiausių optikos tinklų Lietuvoje „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas yra įsitikinęs, kad Lietuvoje ši mokslo naujiena pasisekimo neturės.

Šią vasarą JAV, o netrukus ir Europos rinką pasieksiantys akiniai bus pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. Pasak akinių gamintojų naujuosius akinius dėvintys žmonės galės pakeisti akinių židinio nuotolį automatiškai, tai yra, palenkę galvą, arba rankiniu būdu, palietę akinių rėmelyje paslėptą jungiklį. Tokiu būdu ši mokslo naujiena tiktų  tiek ir skaitymui, tiek ir žiūrėjimui į tolį.

Vis dėlto anapus Atlanto optikos specialistų liaupsinami elektroniniai akiniai daugiau nei dešimt metų akinių versle dirbančiam G. Kersnauskui neatrodo verti itin didelio dėmesio. „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse atstovaujantis G. Kersnauskas teigia sugebantis nujausti tautiečių poreikius ir baimes, susijusias su akinių nešiojimo kultūra, todėl manantis, kad elektroniniai akiniai mūsų šalyje geriausiu atveju taptų tik dar vienu pasipuikuoti norinčiųjų aksesuaru, tačiau įprastų korekcinių akinių neišstumtų.  

„Mokslo laimėjimai žmoniją veda į priekį ir dėl jų reikalingumo niekas nedrįstų ginčytis, - sako  G. Kersnauskas, - tačiau tenka pripažinti, kad esame konservatyvi tauta, kuriai priprasti prie naujovių reikia laiko, o kartais neužtenka ir noro. Galų gale, nemaža naująja technologija patobulintų akinių kaina juos išbandyti leis vos vienam kitam lietuvaičiui“.  Optikos tinklų vadovas primena, kad dar visai neseniai buvo tvirtinta, kad ir elektroninė knyga visiškai išstums popierinę, tačiau taip neatsitiko. G.Kersnausko manymu, elektroniniai akiniai – idėja, kuriai tiesiog atėjo laikas, tačiau didelės jų paklausos Lietuvoje neįžvelgia.

Pranešama, kad elektroniniai akiniai kaip ir įprastiniai bus gaminami pagal gydytojų receptus. Vis dėlto didžiausias  šios naujovės trūkumas – didelė kaina. Planuojama, kad viena akinių pora kainuos nuo 1 000 iki 1 250 JAV dolerių, kartu su  rėmeliais, lęšiais, baterijos krovikliu ir dėklu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmanieji akiniai: nebe vizija, o realybė

Praėjusiais metais modernios technologijos itin sėkmingai veržėsi į akinių rinką. Vasarą JAV, o kiek vėliau ir Europos rinkai buvo pristatyti pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

NASA siūlo apdovanojimą už geriausią Marso kolonizavimo planą

Agentūra NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration) paskelbė konkursą, kuriame tarpusavyje rungtųsi Marso kolonizavimo idėjos. skaityti »

Robotas chirurgas užsiuvo vynuogę

„Intuitive Surgical“ pademonstravo, kaip robotas „Da Vinci“ sugeba kruopščiai užsiūti praplėštą vynuogės odelę. skaityti »

Mažiausias akumuliatorius – tik 2 mm

Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė 2 milimetrų pločio akumuliatorių. Jo talpos užteks nedidelei mikroschemai. skaityti »

Kasdienybę keičiančios išmanios studentų idėjos

Studentų iš visos Lietuvos idėjos susirungė VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros kuruojamų studentų organizuojamame rinkodaros projektų konkurso „Idėja“ finale. skaityti »

Amerikietis sukūrė kreditinės kortelės dydžio žaidimų įrenginį

8 bitų žaidimų įrenginys „Arduboy“ veikia „Arduino“ sistemos pagrindu. Jis sudarytas iš bespalvio 3,3 cm pločio OLED ekrano, šešių mygtukų, dviejų garsiakalbių ir USB jungties. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas gydo akis?

Bendrovė „Ubisoft“ kartu su „Amblyotech“ sukūrė žaidimą „Dig Rush“, skirtą gydyti vadinamąją „tingiąją“ akį. skaityti »

Lietuvaičių sėkmė mintino skaičiavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. skaityti »

Lietuvoje kuriami nanorobotai, lemsiantys permainas medicinoje

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus. skaityti »

Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje. skaityti »