Akinių revoliucijai lietuviai dar nepasiruošę

Publikuota: 2011 m. birželio 20 d. pirmadienis

Pasaulio žiniasklaidoje  pasirodžius intriguojančioms žinutėms apie akių revoliuciją sukelsiančius JAV bendrovės išrastus ir rinkai jau pristatytus elektroninius akinius, vieno didžiausių optikos tinklų Lietuvoje „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas yra įsitikinęs, kad Lietuvoje ši mokslo naujiena pasisekimo neturės.

Šią vasarą JAV, o netrukus ir Europos rinką pasieksiantys akiniai bus pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. Pasak akinių gamintojų naujuosius akinius dėvintys žmonės galės pakeisti akinių židinio nuotolį automatiškai, tai yra, palenkę galvą, arba rankiniu būdu, palietę akinių rėmelyje paslėptą jungiklį. Tokiu būdu ši mokslo naujiena tiktų  tiek ir skaitymui, tiek ir žiūrėjimui į tolį.

Vis dėlto anapus Atlanto optikos specialistų liaupsinami elektroniniai akiniai daugiau nei dešimt metų akinių versle dirbančiam G. Kersnauskui neatrodo verti itin didelio dėmesio. „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse atstovaujantis G. Kersnauskas teigia sugebantis nujausti tautiečių poreikius ir baimes, susijusias su akinių nešiojimo kultūra, todėl manantis, kad elektroniniai akiniai mūsų šalyje geriausiu atveju taptų tik dar vienu pasipuikuoti norinčiųjų aksesuaru, tačiau įprastų korekcinių akinių neišstumtų.  

„Mokslo laimėjimai žmoniją veda į priekį ir dėl jų reikalingumo niekas nedrįstų ginčytis, - sako  G. Kersnauskas, - tačiau tenka pripažinti, kad esame konservatyvi tauta, kuriai priprasti prie naujovių reikia laiko, o kartais neužtenka ir noro. Galų gale, nemaža naująja technologija patobulintų akinių kaina juos išbandyti leis vos vienam kitam lietuvaičiui“.  Optikos tinklų vadovas primena, kad dar visai neseniai buvo tvirtinta, kad ir elektroninė knyga visiškai išstums popierinę, tačiau taip neatsitiko. G.Kersnausko manymu, elektroniniai akiniai – idėja, kuriai tiesiog atėjo laikas, tačiau didelės jų paklausos Lietuvoje neįžvelgia.

Pranešama, kad elektroniniai akiniai kaip ir įprastiniai bus gaminami pagal gydytojų receptus. Vis dėlto didžiausias  šios naujovės trūkumas – didelė kaina. Planuojama, kad viena akinių pora kainuos nuo 1 000 iki 1 250 JAV dolerių, kartu su  rėmeliais, lęšiais, baterijos krovikliu ir dėklu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmanieji akiniai: nebe vizija, o realybė

Praėjusiais metais modernios technologijos itin sėkmingai veržėsi į akinių rinką. Vasarą JAV, o kiek vėliau ir Europos rinkai buvo pristatyti pirmieji elektroniniai akiniai, automatiškai prisitaikantys prie skirtingu atstumu žmogaus matomų objektų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »