Akių judesiais pagrįstą kompiuterio valdiklį galima sukonstruoti vos už 30 dolerių

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 26 d. trečiadienis

Greičiausiai jau netolimoje ateityje savo kompiuterius ar bent tam tikras programas galėsime valdyti tiesiog akių judesiais. O štai Londono Karališkojo koledžo studentai sugebėjo įrodyti, kad tokio tipo valdymo įrenginį galima sukurti už mažiau kaip 30 dolerių.

Minėta idėja nėra revoliucinė, ypač turint omenyje dabartinį plataus vartojimo elektronikos įrangos paplitimą. Studentai savo tikslui įgyvendinti panaudojo žaidimų kompiuterių, tokių kaip „Microsoft Kinect“, vaizdo kameras, kurios objektus gali sekti trimatėje erdvėje. Tačiau užuot stebėjusios visą žmogaus kūną, kameros buvo sumontuotos ant specialios konstrukcijos, uždėtos bandymus atliekančiam asmeniui ant galvos.

Kamerų laikiklis suprojektuotas taip, kad neuždengtų vartotojo regos lauko. Pati vaizdo stebėjimo įranga sukalibruota taip, kad sektų akių vyzdžių padėtį. Projekto autoriai teigia, kad tokia koncepcija suveikė gerai, nors technologija buvo pademonstruota pasitelkiant paprastą kompiuterinį žaidimą.

Tyrėjai priduria, kad tokio tipo komerciniam produktui reikėtų „tinkamesnio“ finansavimo ir dar kokių trejų metų eksperimentuoti.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Atnaujintas „Microsoft Kinect“ judesių jutiklis AK pasirodys jau kitais metais

Naujos kartos „Microsoft“ judesių jutiklis, kuris gavo „Kinect 2.0” vardą, yra pagrindinis „Xbox One“ žaidimų kompiuterio komponentas. Jis bus tiekiamas su kiekvienu žaidimų kompiuteriu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Neatrasta ekonominė nauda: geologai ieško meteoritinių kraterių

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. skaityti »

LG prisijungė prie Atvirojo automobilių aljanso ir kurs išmaniųjų automobilių įrangą

„LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. skaityti »

Procesorių gamintojos „Intel“ sukurta kamera atpažins jūsų nuotaiką

Procesorių gamintoja „Intel“ kitais metais planuoja į planšetinių kompiuterių modelius montuoti erdvinį pasaulio vaizdą galinčias filmuoti „RealSense 3D“ kameras. skaityti »

LG pristato „LG G Watch“ su „Android Wear“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristato „LG G Watch“ laikrodį, vieną iš pirmųjų įrenginių su „Google“ operacine sistema „Android Wear“, pritaikyta dėvimiems įrenginiams. skaityti »

Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas. skaityti »

Žinutėmis perduodami kvapai – jau realybė!

Amerikos gamtos istorijos muziejus (angl. Museum of Natural History) Manhetene, bendradarbiaudamas su išradėjais profesoriumi David Edwards ir Rachel Field, pademonstravo savo naują kvapų-pranešimų platformą. skaityti »

Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. skaityti »

Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai. skaityti »

NASA kosminiame „sode“ astronautai sėja pirmąsias daržoves

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dabar dėmesio centre raudonosios salotos. Praėjusią savaitę NASA pranešė apie aktyvuotą augalų auginimo sistemą skriejančioje laboratorijoje. skaityti »

Jau greitai skrydžiai lėktuvu bus valdomi mintimis

Profesorius Florian Holzapfel su mokslininkų komanda vykdydami ES finansuojamą projektą „Brainflight“, tiria būdus, kaip smegenys galėtų kontroliuoti skrydį lėktuvu. skaityti »