Akių judesiais pagrįstą kompiuterio valdiklį galima sukonstruoti vos už 30 dolerių

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 26 d. trečiadienis

Greičiausiai jau netolimoje ateityje savo kompiuterius ar bent tam tikras programas galėsime valdyti tiesiog akių judesiais. O štai Londono Karališkojo koledžo studentai sugebėjo įrodyti, kad tokio tipo valdymo įrenginį galima sukurti už mažiau kaip 30 dolerių.

Minėta idėja nėra revoliucinė, ypač turint omenyje dabartinį plataus vartojimo elektronikos įrangos paplitimą. Studentai savo tikslui įgyvendinti panaudojo žaidimų kompiuterių, tokių kaip „Microsoft Kinect“, vaizdo kameras, kurios objektus gali sekti trimatėje erdvėje. Tačiau užuot stebėjusios visą žmogaus kūną, kameros buvo sumontuotos ant specialios konstrukcijos, uždėtos bandymus atliekančiam asmeniui ant galvos.

Kamerų laikiklis suprojektuotas taip, kad neuždengtų vartotojo regos lauko. Pati vaizdo stebėjimo įranga sukalibruota taip, kad sektų akių vyzdžių padėtį. Projekto autoriai teigia, kad tokia koncepcija suveikė gerai, nors technologija buvo pademonstruota pasitelkiant paprastą kompiuterinį žaidimą.

Tyrėjai priduria, kad tokio tipo komerciniam produktui reikėtų „tinkamesnio“ finansavimo ir dar kokių trejų metų eksperimentuoti.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Atnaujintas „Microsoft Kinect“ judesių jutiklis AK pasirodys jau kitais metais

Naujos kartos „Microsoft“ judesių jutiklis, kuris gavo „Kinect 2.0” vardą, yra pagrindinis „Xbox One“ žaidimų kompiuterio komponentas. Jis bus tiekiamas su kiekvienu žaidimų kompiuteriu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »