„Al Qaeda“ teigia, kad popiežius nori atitraukti Turkiją nuo islamo

Publikuota: 2006 m. lapkričio 30 d. ketvirtadienis

„Al Qaeda“

„Al Qaeda“

Irake veikiantis teroristų tinklo „Al Qaeda“ sparnas trečiadienį pasmerkė popiežiaus Benedikto XVI vizitą Turkijoje ir pavadino jį kryžiaus žygiu prieš islamą, kuriuo siekiama atskirti Turkiją nuo musulmoniškojo pasaulio.

„Iš tikrųjų popiežiaus vizitu po kryžiuočių lyderių nesėkmių siekiama duoti impulsą kryžiuočių vajui islamo žemėje“, – teigiama „Al Qaeda“ vadovaujamos „Irako Islamo Valstybės“ pareiškime, paskelbtame internete.

Jame rašoma, kad popiežiaus vizitas daugiausia musulmonų gyvenamoje šalyje yra „bandymas užgesinti Turkijoje islamo liepsną tarp mūsų musulmonų brolių ir sunaikinti jų musulmoniškąjį paveldą <...> ir užtikrinti, kad jie liktų pasaulietiškumo pelkėje, kurią įtaisė ... (Kemalis) Ataturkas (Kemalis Atatiurkas)“.

Turkijoje K.Ataturkas laikomas moderniosios pasaulietinės Turkijos įkūrėju, užbaigusių Osmanų imperijoje gyvavusį islamo teisės valdymą.

Pasak Turkijos ministro pirmininko Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano), ganytojiško vizito metu popiežius išreiškė paramą Turkijos siekiui prisijungti prie Europos Sąjungos (ES).

„Mes, būdami už pergalę, kankinystę ir (islamo) valstybę, kuri veikia pagal visagalio Dievo įsakymus, sulaužysime kryžių ir išliesime vyną“, – priduriama pareiškime. Ar jis tikras, patikrinti neįmanoma.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »