Algimantas Čekuolis – mirtini nuotykiai būna ne tik pasakose

Publikuota: 2007 m. sausio 2 d. antradienis

  

Algimantas Čekuolis
Algimantas Čekuolis

Nuo 2005 m. pradžios leidžiamą vaikiškų pasakėlių CD seriją „Gražiausios pasakos“ netrukus papildys aštuntasis serijos tomas „Gražiausios pasaulio tautų pasakos“, kuriame sudėtas įvairių tautų pasakėles seka žurnalistas publicistas, rašytojas ir nenuilstantis keliautojas Algimantas Čekuolis.

„Pasakas sekti teko pirmą kartą, bet buvo labai smagu, nes įsivaizdavau, kad seku savo anūkėliui. Pats keliauju jau 65 metus – nuo paauglystės. Beveik visos kelionės buvo su nuotykiais: teko ir su rykliais akis į akį susitikti, kartą lėktuvas dužo, tris kartus kilus audrai skendo laivas,“ – pasakojo  neseniai 75-erių metų jubiliejų atšventęs rašytojas.

„Anūkas gyvena tolokai, tačiau dabar kasvakar galės klausytis mano sektų pasakėlių, kuriose sutiks gerai žinomus ir visiškai naujus pasakų personažus, aplankys tolimiausius pasaulio kraštus. Indų, Italų, Škotų, Moldavų bei kitų šalių tautų pasakos pilnos klajokliškos dvasios, kitoniškos kultūros,“ – dalinosi įspūdžiais A. Čekuolis.

„Kadangi mano įgyta specialybė – jūrininkas, kelionės po pasaulį – tai profesijos dovana. Aplankiau 61 su trupučiu šalių. Labiausiai įsiminusi kelionė – laivais iš Kaliningrado į Kamčiatką, kuri truko net keturis mėnesius.“

A.Čekuolis daugiau kaip 10 metu dirbo jūreiviu, per tą laiką parašė 8 knygas, buvo aktyvus ir kitose srityse. Išvažiuoja į užsienį kartą per pusantro mėnesio ir renka įvairią informaciją. Pasak aktyvaus keliauninko, pasakos, kaip ir kelionės, yra reikalingos, nes skatina vaizduotę, jose išsipildo dalis svajonių.

Šaltinis:

„Muzikinė partija“

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »