Alkoholis atbukina humoro jausmą

Publikuota: 2010 m. balandžio 26 d. pirmadienis

Šypsena
Žmonės, ilgą laiką piktnaudžiavę alkoholiu, po truputi praranda humoro jausmą, nebesugeba suprasti daugelio pokštų ir net visai nelaiko jų juokingais. Vokietijos ir Didžiosios Britanijos mokslininkai, vadovaujami Gženifer Jukermann ištyrė 29 pacientus, sergančius chronišku alkoholizmu ir besigydančius klinikoje Bochum, Vokietijoje.

Jiems buvo pasiūlyta keletas testų, nustatančių nuotaiką, intelektualines galimybes, atminties būklę ir psichomotorines funkcijas, o tai pat sugebėjimą suprasti pokštus. Kontrolinėje grupėje dalyvavo 29 sveiki žmonės.
 
Tiriant sugebėjimą suprasti juokus, buvo siūloma keletas pokšto išaiškinimo variantų – kokia vieno ar kito pokšto esmė, be to tik vienas iš variantų buvo teisingas – logiškiausias ir nuosekliausias iš pateiktų. Tarp klinikos pacientų tik 68 procentai apklaustųjų pasirinko teisingą variantą, o kontrolinėje grupėje – net 92 procentai.
 
Pirmoje grupėje atminties ir mastymo sugebėjimų testų rezultatai taip pat buvo blogesni. Tai, tyrinėtojų nuomone, paaiškina nusilpusį sugebėjimą suvokti juokus. Kartu su socialine dezadaptacija, humoro jausmo praradimas apsunkina tokių pacientų reabilitaciją. Jukermann ir jos kolegos mano, kad būtinos specializuotos reabilitacinės programos, turint omeny šią sergančių chronišku alkoholizmu žmonių ypatybę.

 

Asta Geibūnienė
 

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2000 m. pasirodė „Windows Me”

„Windows Millennium Edition“ arba „Windows Me“ yra hibridinė 16/32 bitų grafinė operacinė sistema, kurią 2000 m. rugsėjo 14 d. išleido „Microsoft“ kompanija. Originalus versijos kodinis pavadinimas buvo „Millennium“ (pagal anglišką žodį Millenium reiškiantį tūkstantmetį). skaityti »

Švenčiama Programuotojų diena

Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. skaityti »

Аnglija gali į apyvartą išleisti plastikinius pinigus

Anglijos bankas svarsto galimybę į apyvartą išleisti plastikinius banknotus, kurie pakeistų dabar egzistuojančius popierinius pinigus. skaityti »

„Sharp“ pradeda prekybą kalbančiais šaldytuvais

Buitinė technika su prieiga prie interneto – įprastas japonams dalykas. Vis dėlto pažanga nestovi vietoje ir gamintojai nuolat pasiūlo įspūdingų naujovių. skaityti »

12 keisčiausių vaizdų „Google Earth“

Sala vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos „Google Earth“ lopinėliai. skaityti »

1998 m. įkurta kompanija „Google“

1998 m. rugsėjo 7 d. buvo įkurta korporacija „Google“. skaityti »

Britai pademonstravo ploniausią pasaulyje klaviatūrą

Didžiosios Britanijos mokslininkai pristatė savo naują kūrinį – unikalią belaidę klaviatūrą. skaityti »

10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi. skaityti »

„Skype“ naudotojams – 3D skambučiai

Vaizdo skambučių tarnybų yra daug, tačiau viena populiariausiųjų iki šiol išlieka „Skype“. skaityti »

Žaidimizacija gali skatinti donorystę

Šiuo metu žaidimizuojamos įvairiausios gyvenimo sritys – mokslas, verslas, menas ir pan. Kokių dar yra sričių, kurias būtų galima žaidimizuoti? Andrew Tipp, vienas žinomiausių skaitmeninės leidybos redaktorių (blogerių), apžvelgia kaip būtų galima panaudoti žaidimizaciją, siekiant paskatinti kraujo donorystę. skaityti »