Alkoholis atbukina humoro jausmą

Publikuota: 2010 m. balandžio 26 d. pirmadienis

Šypsena
Žmonės, ilgą laiką piktnaudžiavę alkoholiu, po truputi praranda humoro jausmą, nebesugeba suprasti daugelio pokštų ir net visai nelaiko jų juokingais. Vokietijos ir Didžiosios Britanijos mokslininkai, vadovaujami Gženifer Jukermann ištyrė 29 pacientus, sergančius chronišku alkoholizmu ir besigydančius klinikoje Bochum, Vokietijoje.

Jiems buvo pasiūlyta keletas testų, nustatančių nuotaiką, intelektualines galimybes, atminties būklę ir psichomotorines funkcijas, o tai pat sugebėjimą suprasti pokštus. Kontrolinėje grupėje dalyvavo 29 sveiki žmonės.
 
Tiriant sugebėjimą suprasti juokus, buvo siūloma keletas pokšto išaiškinimo variantų – kokia vieno ar kito pokšto esmė, be to tik vienas iš variantų buvo teisingas – logiškiausias ir nuosekliausias iš pateiktų. Tarp klinikos pacientų tik 68 procentai apklaustųjų pasirinko teisingą variantą, o kontrolinėje grupėje – net 92 procentai.
 
Pirmoje grupėje atminties ir mastymo sugebėjimų testų rezultatai taip pat buvo blogesni. Tai, tyrinėtojų nuomone, paaiškina nusilpusį sugebėjimą suvokti juokus. Kartu su socialine dezadaptacija, humoro jausmo praradimas apsunkina tokių pacientų reabilitaciją. Jukermann ir jos kolegos mano, kad būtinos specializuotos reabilitacinės programos, turint omeny šią sergančių chronišku alkoholizmu žmonių ypatybę.

 

Asta Geibūnienė
 

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Samsung“ kuria kontaktinio lęšio pavidalo kompiuterį

Kompanijos „Samsung“ tyrimų laboratorijos specialistai dabar kuria kompiuterį, kuris bus įmontuotas į įprastą kontaktinį lęšį. skaityti »

Bagažui saugoti „Airbus“ pasitelks „iPhone“

Kompanija „Airbus“ pristatė lagaminą „Bag2Go“, skirtą keliaujantiems oro linijomis. „Bag2Go“ bus pasitelkiamas siekiant padaryti paprastesnę bagažo pervežimo procedūrą. skaityti »

Sukurtas išmanusis didinamasis stiklas

Ko gero, dauguma pamena, kaip vaikystėje susirasdavo patį „gražiausią“ vabalą ir jį ilgai tyrinėdavo su didinamuoju stiklu. Laikai keičiasi, tačiau mažylių noras atrasti pasaulį vis dar toks pat stiprus, todėl dizaineris Chang–Hsuan Pai siūlo neįprastą konceptą. skaityti »

„iPhone“ vartotojai JAV galės parduoti savo telefoną pačiai „Apple“

Kompanija „Apple“ šio mėnesio pabaigoje pristatys išmaniojo telefono „iPhone“ prekybos programą – vartotojai kompanijai galės parduoti savo išmanųjį telefoną, praneša „Bloomberg“. skaityti »

1995 m. pasirodė pirmoji vieša PHP versija

1995 m. birželio 8 dieną išleista pirmoji vieša PHP versija. skaityti »

Batus bus galima išspausdinti 3D spausdintuvu

Kompanija „Pensar Studios“ siūlo sportinius batelius gaminti tiesiog parduotuvėje. skaityti »

„Audi“ diegia automobiliuose bekontaktį mokėjimą už stovėjimą

„Audi“ testuoja sistemas, leidžiančias vairuotojui sumokėti už stovėjimą neišlipant iš mašinos. skaityti »

Vieša interneto prieiga Kuboje: valanda už ketvirtį atlyginimo

Viena uždariausių pasaulio šalių Kuba ėmėsi įgyvendinti viešojo interneto prieigos projektą. Šią savaitę visoje saloje atidarytos pirmosios viešosios interneto kavinės, į kurias užsukti gali visi norintieji. skaityti »

Surengtas bandomasis oru sklendžiančio japonų traukinio „Series LO“ reisas

Japonijoje pirmą bandomąjį reisą sėkmingai atliko oru sklendžiantis naujos kartos magnetinės levitacijos traukinys „Series LO". Bandymo metu keleivinių vagonų sąstatas pasiekė net 501 km/val. greitį. skaityti »

Pasauliniam pjezo reakcijos eksperimentui kosmose – žalia šviesa

Lietuvos mokslo bendruomenė, dirbanti kosmoso srityje, ruošiasi pasaulinės reikšmės įvykiui – pirmajam pjezo reakcijos įrangos išbandymui kosmose. skaityti »