Alkoholis palengvina smegenų traumas?

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 29 d. antradienis

Vynas

Žodis „viskis“ yra kilęs iš senovės keltų kalbos žodžio „usquebaugh”, kuris reiškia „gyvybės vanduo“. Gali būti, jog šis pavadinimas įgaus ir tiesioginę prasmę - Los Andželo (JAV) Cedars-Sinai medicinos centro mokslininko Ali Salimo atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad tiek viskis, tiek kitų rūšių alkoholis gali būti tikras „gyvybės eliksyras“ žmonėms, patyrusiems vidutines arba sunkias smegenų traumas.

A. Salimas ir jo kolegos ištyrė daugiau nei 38 tūkstančių pacientų, patyrusių vidutines ar sunkias galvos traumas, ligų istorijas. Ligoninėse priimant pacientus buvo tikrinamas alkoholio kiekis kraujyje. 38% procentų (14 419 žmonių) pacientų kraujotakoje buvo rasta etanolio (alkoholio). Pacientai, kurie smegenų traumas patyrė būdami apgirtę, intensyvios slaugos palatose praleisdavo mažiau laiko, be to, jų patirti sužalojimai statistiniu požiūriu buvo mažesni nei kitų asmenų. Statistiniu požiūriu alkoholį vartoję asmenys taip pat buvo jaunesni (atitinkamai 37,7 ir 44,1 metai). Vidutiškai dėl galvos traumų  mirė 9 proc. visų pacientų, tačiau vartojusių alkoholį mirė tik 7,7 proc., lyginant su 9,7 proc. alkoholio nevartojusių žmonių mirčių kiekiu.

Tyrėjai nesupranta, kodėl alkoholis palengvina smegenų traumas ir apsaugo pacientus nuo mirties. „Svarbu pažymėti, kad mes nagrinėjome tik mirštamumą ligoninėje ir tik jį pateikiame mirtingumo išvadose. Yra puikiai žinoma, kad alkoholis kaltas dėl beveik 40 proc. autokatastrofų ir rizika žūti už vairo, kai vairuojama išgėrus, yra žymiai didesnė, nei pasveikimo tikimybės prieaugis. Tačiau nustačius faktą, jog alkoholis sumažina smegenų pažeidimų nulemtų mirčių skaičių, galima tikėtis, kad kitus pacientus „girdant“ alkoholiu, t. y. gydant specialiai alkoholio pagrindų sukurtais medikamentais, smegenų pažeidimai bus pagydomi greičiau arba bent jau bus pagerinta mirtingumo statistika", sako A. Salimas. Žinoma, ar tokia metodika išties ras pritaikymą praktikoje, parodys laikas. Tyrimo rezultatai publikuoti medicininiame žurnale „Archives of Surgery“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »