Animacinis filmas virsta realybe

Publikuota: 2011 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Ko gero, dauguma esame matę animacinį filmą, kuriame pasakojama šiukšlių princo robotuko, vardu Wall-e, istorija. Jei taip, tuomet tikriausiai pamenate įvairias technologijas, kurios buvo naudojamos kosminiame erdvėlaivyje. Remdamasis jomis, dizaineris Mohamad Sadegh Samakoush Darounkolayi sukūrė išmaniosios transporto priemonės koncepciją.

Tai kėdė-transporto priemonė. Sėdėdamas joje žmogus gali laisvai keliauti nedidelius atstumus, tarkime, biuruose ar įvairiose konferencijose bei bendrauti. Remiantis dizainerio pateikiama schema, naujasis įrenginys būtų nepriklausomas, t.y. nereikėtų jokių elektros laidų ar papildomų prietaisų – jis varomas elektra ir kamuolio formos ratais. Žmogui, kuris norėtų judėti pirmyn, atgal ar į šonus, pakaktų specialiame interaktyviame ekrane pažymėti kryptį ir kėdė važiuotų ten, kur pageidausite. O jei sėdite skirtingose kėdėse su draugu ir bendraujate, galite sujungti šiuos prietaisus ir judėti kartu.

Dizaineris kol kas neprognozuoja, kada pirmasis toks įrenginys galėtų išvysti dienos šviesą, tačiau tai tik dar kartą įrodo, jog mokslinė fantastika ir animacija, iš kurios kartais juokiamės, po kelerių metų gali tapti realybe.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Robotai pakeis žmones ir rinks aukas?

Mažas, baltas, mielas robotukas, vardu DON-8r, renka aukas ir praeiviams sukelia šypsenas dažnam primindamas animacinio filmo „Wall-e“ personažą „EVE“ (Ievą). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »