Ar „blogi“ berniukų vardai pasmerkia juos tapti nusikaltėliais?

Publikuota: 2009 m. liepos 14 d. antradienis

Vaikystė
Ar tikrai tėvai pasmerkia savo vaikus, suteikdami jiems „blogus“ vardus? JAV Shippensburg Universiteto mokslininkas Deividas Kalistas teigia, jog tai gali būti tiesa.

Neseniai atlikto tyrimo rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad nepopuliarūs, neįprasti ar „mergaitiški“ berniukų vardai padidina tikimybę, kad kažkada gyvenime jis pasuks nusikaltėlio keliu. Tyrimo autorius Shippensburg Universiteto (Pensilvanija, JAV) profesorius Deividas Kalistas nurodo, kad „nepopuliarūs vardai nėra nusikaltimų priežastis, tačiau su jais dažnai susiję kiti veiksniai, skatinantys paauglių nusikalstamumą“. „Social Science Quarterly“ publikuotame straipsnyje teigiama, kad patys „blogiausi“ berniukų vardai yra Alekas, Ernestas, Garlandas, Ivanas, Karemas, Lukas, Malkolmas, Prestonas, Tyrelas, Valteris.

Nepopuliarius ir neįprastus vardus turintys vaikai dažniau patiria bendraamžių patyčias. Statistiškai tokie vardai būdingesni žemesnio socialinio ar ekonominio statuso šeimoms, o suaugus juos turintys asmenys dažniau patiria diskriminaciją darbe. Iš viso tyrimo metu analizuota 15 000 vardų. Centrinės Floridos Universiteto sociologijos katedros vedėjo Džajaus Korzino manymu, ši studija „nepaprastai įdomi“. Jis teigia, kad šeimos tradicijos dažnai įtakoja vardo parinkimą vaikui ir kad aplinka gali įtakoti vaiko auklėjimą. „Kai kurie vaikai gali turėti vardus, dėl kurių jie erzinami, iš jų tyčiojamasi, todėl agresija gali tapti atsakomoji tokio vaiko reakcija į kitų veiksmus“, sako mokslininkas. Tiesa, dalis akademinės bendruomenės tokį tyrimą vertina skeptiškai, teigdami, kad vardas yra tik vienas iš daugelio veiksnių, darančių įtaką asmenybės raidai.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »