Ar „blogi“ berniukų vardai pasmerkia juos tapti nusikaltėliais?

Publikuota: 2009 m. liepos 14 d. antradienis

Vaikystė
Ar tikrai tėvai pasmerkia savo vaikus, suteikdami jiems „blogus“ vardus? JAV Shippensburg Universiteto mokslininkas Deividas Kalistas teigia, jog tai gali būti tiesa.

Neseniai atlikto tyrimo rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad nepopuliarūs, neįprasti ar „mergaitiški“ berniukų vardai padidina tikimybę, kad kažkada gyvenime jis pasuks nusikaltėlio keliu. Tyrimo autorius Shippensburg Universiteto (Pensilvanija, JAV) profesorius Deividas Kalistas nurodo, kad „nepopuliarūs vardai nėra nusikaltimų priežastis, tačiau su jais dažnai susiję kiti veiksniai, skatinantys paauglių nusikalstamumą“. „Social Science Quarterly“ publikuotame straipsnyje teigiama, kad patys „blogiausi“ berniukų vardai yra Alekas, Ernestas, Garlandas, Ivanas, Karemas, Lukas, Malkolmas, Prestonas, Tyrelas, Valteris.

Nepopuliarius ir neįprastus vardus turintys vaikai dažniau patiria bendraamžių patyčias. Statistiškai tokie vardai būdingesni žemesnio socialinio ar ekonominio statuso šeimoms, o suaugus juos turintys asmenys dažniau patiria diskriminaciją darbe. Iš viso tyrimo metu analizuota 15 000 vardų. Centrinės Floridos Universiteto sociologijos katedros vedėjo Džajaus Korzino manymu, ši studija „nepaprastai įdomi“. Jis teigia, kad šeimos tradicijos dažnai įtakoja vardo parinkimą vaikui ir kad aplinka gali įtakoti vaiko auklėjimą. „Kai kurie vaikai gali turėti vardus, dėl kurių jie erzinami, iš jų tyčiojamasi, todėl agresija gali tapti atsakomoji tokio vaiko reakcija į kitų veiksmus“, sako mokslininkas. Tiesa, dalis akademinės bendruomenės tokį tyrimą vertina skeptiškai, teigdami, kad vardas yra tik vienas iš daugelio veiksnių, darančių įtaką asmenybės raidai.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »