B. Obamos teta JAV gyvena nelegaliai

Publikuota: 2008 m. lapkričio 7 d. penktadienis

Sodo namelis
Barako Obamos teta ketverius metus šalyje gyvena nelegaliai, praneša dienraštis „NY Times“.
Teigiama, jog 56 metų moteris, Zeituni Onyango turėjo palikti šalį ir grįžti į Keniją prieš ketverius metus, kuomet Imigracijos departamentas atmetė jos prieglobsčio prašymą. Tačiau šiuo metu ji vis dar gyvena Bostone, valstybės jai suteiktame būste.

Z. Onyango atsisakymas išvykti iš šalies laikomas administraciniu nusižengimu, t.y. tokie atvejai nėra nagrinėjami kriminalinių teismų sistemoje. Manoma, kad JAV šiuo metu gyvena apie 10 mln. tokių imigrantų.

Neaišku, dėl kokių priežasčių buvo atmestas moters prieglobsčio prašymas ir kaip jai pavyko gauti valstybinį būstą.

Istorija į viešumą iškilo prieš pat rinkimus ir susilaukė didelio įstatymų leidėjų susidomėjimo, tačiau nesiimama spėlioti, ar kas nors iš G. W. Busho ar J. McCaino aplinkos susijęs su jos paviešinimu.

Obama, duodamas interviu CBS televizijos kanalui, teigė, jog jis su savo teta neturėjo galimybės susisiekti ir aptarti susiklosčiusią padėtį.

„Jeigu ji pažeidė Jungtinių Amerikos Valstijų įstatymus, ji privalės jiems paklusti ir savanoriškai palikti šalį“, – teigė jis.

56 metų Onyango priklauso gausiai B. Obamos tėvo šeimai. Didžioji dalis šios šeimos narių, susietų kraujo ryšiais, užaugo nepažinodami vieni kitų.

Obama užaugo kartu su mama ir seneliais Havajuose. Pirmą kartą su savo biologinio tėvo giminaičiais jis susitiko prieš 20 metų, kai lankėsi Afrikos šalyse. Savo kelionių memuaruose jis kelis kartus paminėjo Onyango kaip „tetą Zeituni“ ir pridėjo, jog ji buvo labai „išdidi moteris“.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »