B. Obamos teta JAV gyvena nelegaliai

Publikuota: 2008 m. lapkričio 7 d. penktadienis

Sodo namelis
Barako Obamos teta ketverius metus šalyje gyvena nelegaliai, praneša dienraštis „NY Times“.
Teigiama, jog 56 metų moteris, Zeituni Onyango turėjo palikti šalį ir grįžti į Keniją prieš ketverius metus, kuomet Imigracijos departamentas atmetė jos prieglobsčio prašymą. Tačiau šiuo metu ji vis dar gyvena Bostone, valstybės jai suteiktame būste.

Z. Onyango atsisakymas išvykti iš šalies laikomas administraciniu nusižengimu, t.y. tokie atvejai nėra nagrinėjami kriminalinių teismų sistemoje. Manoma, kad JAV šiuo metu gyvena apie 10 mln. tokių imigrantų.

Neaišku, dėl kokių priežasčių buvo atmestas moters prieglobsčio prašymas ir kaip jai pavyko gauti valstybinį būstą.

Istorija į viešumą iškilo prieš pat rinkimus ir susilaukė didelio įstatymų leidėjų susidomėjimo, tačiau nesiimama spėlioti, ar kas nors iš G. W. Busho ar J. McCaino aplinkos susijęs su jos paviešinimu.

Obama, duodamas interviu CBS televizijos kanalui, teigė, jog jis su savo teta neturėjo galimybės susisiekti ir aptarti susiklosčiusią padėtį.

„Jeigu ji pažeidė Jungtinių Amerikos Valstijų įstatymus, ji privalės jiems paklusti ir savanoriškai palikti šalį“, – teigė jis.

56 metų Onyango priklauso gausiai B. Obamos tėvo šeimai. Didžioji dalis šios šeimos narių, susietų kraujo ryšiais, užaugo nepažinodami vieni kitų.

Obama užaugo kartu su mama ir seneliais Havajuose. Pirmą kartą su savo biologinio tėvo giminaičiais jis susitiko prieš 20 metų, kai lankėsi Afrikos šalyse. Savo kelionių memuaruose jis kelis kartus paminėjo Onyango kaip „tetą Zeituni“ ir pridėjo, jog ji buvo labai „išdidi moteris“.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »