B. Obamos teta JAV gyvena nelegaliai

Publikuota: 2008 m. lapkričio 7 d. penktadienis

Sodo namelis
Barako Obamos teta ketverius metus šalyje gyvena nelegaliai, praneša dienraštis „NY Times“.
Teigiama, jog 56 metų moteris, Zeituni Onyango turėjo palikti šalį ir grįžti į Keniją prieš ketverius metus, kuomet Imigracijos departamentas atmetė jos prieglobsčio prašymą. Tačiau šiuo metu ji vis dar gyvena Bostone, valstybės jai suteiktame būste.

Z. Onyango atsisakymas išvykti iš šalies laikomas administraciniu nusižengimu, t.y. tokie atvejai nėra nagrinėjami kriminalinių teismų sistemoje. Manoma, kad JAV šiuo metu gyvena apie 10 mln. tokių imigrantų.

Neaišku, dėl kokių priežasčių buvo atmestas moters prieglobsčio prašymas ir kaip jai pavyko gauti valstybinį būstą.

Istorija į viešumą iškilo prieš pat rinkimus ir susilaukė didelio įstatymų leidėjų susidomėjimo, tačiau nesiimama spėlioti, ar kas nors iš G. W. Busho ar J. McCaino aplinkos susijęs su jos paviešinimu.

Obama, duodamas interviu CBS televizijos kanalui, teigė, jog jis su savo teta neturėjo galimybės susisiekti ir aptarti susiklosčiusią padėtį.

„Jeigu ji pažeidė Jungtinių Amerikos Valstijų įstatymus, ji privalės jiems paklusti ir savanoriškai palikti šalį“, – teigė jis.

56 metų Onyango priklauso gausiai B. Obamos tėvo šeimai. Didžioji dalis šios šeimos narių, susietų kraujo ryšiais, užaugo nepažinodami vieni kitų.

Obama užaugo kartu su mama ir seneliais Havajuose. Pirmą kartą su savo biologinio tėvo giminaičiais jis susitiko prieš 20 metų, kai lankėsi Afrikos šalyse. Savo kelionių memuaruose jis kelis kartus paminėjo Onyango kaip „tetą Zeituni“ ir pridėjo, jog ji buvo labai „išdidi moteris“.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »